Edukacja

Pracownia ceramiczna Gliniana Kula

Poznań (Wielkopolskie)

Opis

Od dawna zdobywam wiedzę na temat technologii ceramiki i umiejętności jej wytwarzania. Doświadczenie zdobywałam uczestnicząc w wielu warsztatach organizowanych przez ceramików w Polsce i za granicą. Ukończyłam również potrzebne szkolenia z zakresu technologii ceramiki oraz zdobyłam kwalifikacje nauczycielskie.

Swoją regularną pracę warsztatową rozpoczęłam w roku 2009 jako instruktorka ceramiki w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Z kolei swoją poznańską działalność otworzyłam rok później, organizując regularne lub okazjonalne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia i warsztaty prowadziłam m.in. w; Centrum Sztuki Dziecka, w projektach ministerialnych, podczas firmowych plenerów eventowych, w galeriach Plaza, Pestka, Malta, Tęcza oraz wielu innych miejscach na terenie całej Polski. 
Obecnie jestem instruktorką ceramiki w Sucholeskim Centrum Kultury i współpracuję równocześnie z ośrodkami szkoleniowymi, szkołami oraz przedszkolami na terenie całej Polski. Szkolę animatorów i pedagogów. 

Na tym etapie działalności interesuje mnie przede wszystkim pedagogiczny i terapeutyczny aspekt pracy w glinie, co staram się zgłębiać poprzez studiowanie literatury tematu oraz obserwowanie zachowań dzieci i dorosłych w akcie twórczym. 
Myślę, że zabawa z gliną poszerza znacząco kształtującą się wrażliwość dzieciaków. Co więcej, regularna praca z tym plastycznym medium poprawia znacząco koncentrację, rozwija ekspresję twórczą i wyobraźnię przestrzenną oraz uczy współpracy w grupie. 
Interesuję się również grafomotoryką i terapią ręki. Z tego powodu ukończyłam kilka szkoleń i kursów a wiedzę z nich uzyskaną wykorzystuję podczas swojej pracy z dziećmi.
Wiedzę na temat szeroko rozumianej kultury artystycznej i filozofii, którą zdobyłam podczas studiów humanistycznych przekazuję często podczas zajęć. Wierzę, że dzięki temu, moja metoda pracy przyczynia się nie tylko do zwiększenia sprawności manualnej uczestników mych warsztatów a pomaga w obrazowaniu abstrakcyjnych pojęć za pomocą pracy własnych rąk. Co więcej, przyczynia się rzecz jasna do rozwijania twórczego i krytycznego myślenia oraz budowania świata wartości. 

 

WARSZTATY W PRACOWNI DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Zapraszamy na warsztaty do pracowni mieszczącej się w Poznaniu na Pl Waryńskiego 7 ( pętla Ogrody ). 

Nasza pracownia dysponuje wszelkimi potrzebnymi do pracy narzędziami i materiałami; kilkoma kołami garncarskimi, piecem elektrycznym, piecem raku, zróżnicowanymi masami ceramicznymi, szkliwami, angobami, formami do odlewów oraz gotowymi do szkliwienia formami ceramicznymi (biskwitami). 

Podczas spotkań wprowadzimy Państwa w tajniki tworzenia ceramiki użytkowej i artystycznej. Dzieciom z kolei gwarantujemy, oprócz świetnej zabawy, profesjonalną opiekę instruktora.

Zapraszamy również na indywidualne spotkania z toczeniem na kole garncarskim zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

WSPÓŁPRACA DLA SZKÓŁ 
I PRZEDSZKOLI

Prowadzimy zajęcia z ceramiki w szkołach i przedszkolach. 

Spotkania z Glinianą Kulą mogą odbywać się w Twojej placówce, raz w tygodniu,  raz w miesiącu lub okazjonalnie.

Jeśli chciałbyś nawiązać z nami współpracę, napisz 

SKLEP Z GLINĄ I NARZĘDZIAMI
W pracowni możecie zakupić Państwo kilka różnych mas ceramicznych (glin) firmy Pavek. Koszt 10 kg to 38 zł. Masa pakowana jest próżniowo. 
U nas zakupicie również podstawowe narzędzia do pracy w glinie i podkłady ceramiczne. Zapraszamy do pracowni na Ogrody. 
!!!NOWOŚĆ!!!  ZESTAW STRATOWY DO LEPIENIA W GLINIE z instrukcją obslugi know-how, paczką gliny, podkładem i potrzebnymi narzędziami. Możliwa wysyłka paczkomatem lub glinowozem pod dom w Poznaniu. Dokładny opis zestawu wysyłamy drogą mejlową. 

UWAGA: W CZASIE PANDEMII PRACUJEMY W KAMERALNYCH GRUPACH DO 7 OSÓB.
NA KAŻDĄ GRUPĘ PRZYJMUJEMY ZAPISY BEZ WZGLĘDU NA POSIADANE KARNETY. 
CENY WARZTATÓW DLA GRUP ZAMKNIĘTYCH USTALAMY INDYWIDUALNIE. 

WARSZTATY DLA DZIECI 
Warsztaty w karnecie dla dzieci 1,5 godz (do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni)  4 x 1,5 godz, 160 zł brutto.
Warsztaty jednorazowe 1,5 godz: 50 zł. 
Warztaty 2 godzinne dla dzieci: 65zł .
Warsztaty w karnecie dla dzieci 1 godz ( do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 1 godz, 120 zł brutto. 
Warsztaty jednorazowe 1 godz; 35 zł. 
Warsztaty SŁOWEM I GLINĄ ; 25 zł dziecko, 25 zł osoba dorosła. 
UWAGA; na zajęciach słowem i gliną nie szkliwimy prac. Uczestnicy zainteresowani szkliwieniem zajęć mogą wykończyć swoje prace na warzsztacie poświęconym szkliwieniu.

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
 2 godz / jednorazowe/ 90 zł brutto, zaliczka (rezerwacja miejsca bez zwrotu) za pierwsze zajęcia, 50 zł. 
Warsztaty w karnecie dla dorosłych (do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 2 godz, 300 zł brutto.

WARSZTATY INDYWIDUALNE: 2 godziny 150zł. 
WARSZTATY TOCZENIA  NA KOLE DLA PARY: ( W FORMIE ELEGANCKIEGO VOUCHERA PREZENTOWEGO, NP PREZENT ŚLUBNY) : 2, 5 godziny toczenia wraz z wprowadzeniem, pyszną Nepalską herbatą lub kieliszkiem pysznego napoju;). Kameralna sesja dla pary, imienny voucher do zrealizowania w ciągu 2 miesięcy. Koszt 400 zł.
WARSZTAT TOCZENIA NA KOLE: 2 godziny 150 zł .

URODZINKI DLA DZIECI
Impreza z warsztatem w ozdobionej sali, toczeniem na kołach garncarskich, poczęstunkiem, upominakami oraz wypałem prac, 2 godz; 600 zł brutto
do 10 dzieci. Każdy nastepny gość solenizantki/solenizanta to koszt 60 zł.  

 

WARZTATY DLA GRUP ZAMKNIĘTYCH  Z  ZAMÓWIONYM  POSIŁKIEM  OD WYBRANEJ  GASTRONOMII WYCENIAMY  INDYWIDUALNIE

WYPAŁ PRAC W PIECU / KG
Wypał na biskwit w temperaturach 800 - 900°C            17 zł brutto
Wypał szkliw w temperaturach 1020 - 1080°C             25,00 zł brutto ( talerze i małe, lekkie obiekty wyceniamy indywidualnie ) 
Wypał szkliw w temperaturach 1200 - 1280°C             35,00 zł brutto  ( talerze i małe, lekkie obiekty wyceniamy indywidualnie )

Uwaga!!  Osoby szkliwiące poza pracownią są odpowiedzialne za stan płyty pieca. Czyszczenie płyty po wylanym szkliwie to koszt 150 zł. 

WYPAŁ RAKU 
Organizujemy na zamówienie klienta z poszkliwionymi już pracami lub dodatkowo z warsztatem ze szkliwienia.

WYNAJEM LOKALU NA SZKOLENIA, SPOTKANIA I WARSZTATY  WYCENIAMY  DLA  PAŃSTWA INDYWIDUALNIE. 

WARSZTATY CERAMICZNE W PREZENCIE; Kup Voucher (o wartości  180 zł ) na prezent - Voucher obejmuje zaproszenie na 2 godziny warsztatu z lepienia  oraz 2 godziny warsztatu ze szkliwienia.  Osoba obdarowana otrzymuje w estetycznie zapakowanej kopercie wydrukowane, imienne zaproszenie do zrealizowania w przeciągu DWÓCH MIESIĘCY ( pilnujemy  dat ). Voucher nie podlega wymianie na inną usługę czy ceramikę. 
Chcesz kupić Voucher, napisz.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Pracownia ceramiczna Gliniana Kula

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Dowiedz się więcej

Informacje dodatkowe

Czas trwania

00 h 00 min

Wykształcenie

Brak informacji

Doświadczenie

Brak informacji

Kursy

Brak informacji

Wiek dzieci

Brak informacji

Miejsce pracy

Brak informacji

Poziom nauczania

Brak informacji