Opis

 

LABORATORIUM ROBOTYKI - Kreatywne zajęcia z robotyki Orzesze LEGO®


Rozwój technologii i związane z nim zmiany zachodzące na świecie sprawiają, że programowanie staje się niezbędną umiejętnością poszukiwaną na rynku pracy. Równocześnie coraz silniejsze są przesłanki wskazujące na nieocenioną rolę programowania w rozwijaniu takich kompetencji miękkich dzieci jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność czy współpraca, czyli tego co w obecnych realiach najcenniejsze.

LEGO ROBOTYKA DLA DZIECI 4 – 5 LAT

Kolorowe klocki LEGO® przyciągają młodych odkrywców i zachęcają do zabawy. Dodatkowe elementy tj. silnik czy czujnik sprawiają, że zbudowane pojazdy, zwierzątka czy budowle zaczynają ożywać. Ciekawość dzieci powoduje przyswajanie wiedzy technicznej już na tak wczesnym etapie życia naszych pociech.

Coding Express to kreatywne, intuicyjne i wszechstronne rozwiązanie, wprowadzające dzieci w koncepcje wczesnego kodowania, które naturalnie pobudzają ich ciekawość, kreatywność i chęć do wspólnego uczenia się oraz odkrywania świata.

Dzieci poznają świat nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM, ang. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) poprzez kreatywną zabawę. Wspólne konstruowanie Parku Rozrywki STEAM oferuje niezliczone możliwości. Tworząc dynamiczne kolejki, ruchome przejażdżki, zabawne gry i scenki, za pomocą specjalnego zestawu klocków LEGO® DUPLO®, jesteśmy ograniczeni jedynie wyobraźnią.

Rozwiązanie LEGO DUPLO, oparte na popularnym temacie pociągu oraz parku rozrywki, pozwala małym odkrywcom intuicyjnie eksplorować koncepcje takie jak:

 • sekwencje, 
 • pętle,
 • instrukcje warunkowe,

rozwijając jednocześnie umiejętności rozwiązywania problemów, krytyczne myślenie, współpracę oraz kompetencje społeczne i emocjonalne.

Dodatkowo aplikacja dostarcza przedszkolakom 4 obszary do odkrywania: Podróże, Emocje, Muzykę i Matematykę.

 

Kluczowe obszary rozwoju:

 • Podstawy matematyki
 • Kodowanie
 • Rozwój językowy
 • Współpraca
 • Rozwiązywanie problemów

Zajęcia LEGO ROBOTYKA dla dzieci 4 – 5 lat odbywają się raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem  i trwają 60 minut. Kurs trwa od Października do Czerwca, po którym każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia danego poziomu edukacji.

LEGO ROBOTYKA DLA DZIECI 6 -9 LAT

Wiek wczesnoszkolny to etap w którym fascynacja klockami LEGO nadal trwa. Warto to wykorzystać i zaszczepić w młodych ludziach ciekawość poznawania otaczającego ich świata. Kolorowe klocki LEGO® WeDo 2.0 przyciągają młodych odkrywców i zachęcają do eksperymentowania. Dodatkowe elementy tj. silnik czy czujniki sprawiają że zbudowane pojazdy, zwierzątka czy budowle zaczynają ożywać. Dlaczego tak się dzieje, co sprawia, że jeden samochód jedzie szybciej a drugi wolniej – ciekawość dzieci w tym wieku powoduje przyswajanie wiedzy technicznej już na tak wczesnym etapie życia naszych pociech.

Każde zajęcia oparte są o metodologię LEGO® Education czyli 4 x Z:
1. Zacznij – czyli wstęp do zajęć wprowadzający dzieci do tematu np. jeżeli budujemy śmigłowiec, dzieci dowiedzą się jak on działa kto go stworzył itd.
2. Zbuduj – dzieci budują na początkowym etapie edukacji z instrukcji określony obiekt. W późniejszym etapie dzieci budują z własnej wyobraźni.
3. Zastanów się – jak zbudowany obiekt ma się poruszać co ma robić, jakie mechanizmy są wykorzystywane itp.
4. Zastosuj – czyli zaprogramuj swojego robota i sprawdź jak działa.

Dwa ostatnie punkty pojawiają się wielokrotnie na zajęciach. Po zobaczeniu efektu tego co dziecko zrobiło. Dodatkowo każde zajęcia kończą się modyfikacjami zarówno konstrukcji jak i programu. To najlepszy czas do rozwoju kreatywności i pomysłowości dzieci.

Podczas zajęć dzieci pracują parami. Każdy zespół otrzymuje jeden zestaw klocków LEGO® WeDo 2.0 oraz tablet (lub laptop). Praca w dwójkach jest celowa w metodologii LEGO® Education. Dzięki temu dzieci uczą się komunikacji, współpracy a także pracy zespołowej.

Kurs trwa cały rok szkolny, po którym każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia danego poziomu edukacji z robotyki.

Korzyści dla dzieci:
1. Nauka poprzez działanie i eksperymentowanie !
2. Rozwijanie kreatywności i pomysłowości
3. Kształcenie wyobraźni przestrzennej
4. Nauka myślenia procesowego, coś występuje po czymś – programowanie obrazkowe.
5. Nabywanie ogólnorozwojowej wiedzy przyrodniczej, technicznej, matematycznej, informatycznej, kulturowej.
6. Doskonalenie umiejętności liczenia, porównywania,
7. Nauka czytania rysunku technicznego
8. Rozwijanie kompetencji komunikacji z rówieśnikami
9. Nauka współpracy i wypracowywanie kompromisów / wspólnych rozwiązań.

Zajęcia LEGO ROBOTYKA dla dzieci 6 – 7 lat odbywają się raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem  i trwają 75 minut. Kurs trwa od Października do Czerwca, po którym każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia danego poziomu edukacji.

LEGO ROBOTYKA DLA DZIECI 10+

Warsztaty z robotyki to zajęcia twórcze, podczas których dzieci będą miały okazję zamienić się w młodych konstruktorów. Będą budowali a następnie programowali swoje roboty wprawiając je w ruch. Każde zajęcia to nowy projekt do realizacji! Początkowo budujemy roboty zgodnie z instrukcją. Im bardziej zaawansowana grupa, tym więcej tworzą i wymyślają sami uczniowie.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się terminami tj. prędkość, moc silnika, przekładnia, koło zębate itp. W I etapie uczniowie będą programowali w obrazkowym języku programowanie, gdzie będą przeciągać ikonki. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie do języka tekstowego. Uczestnicy zajęć zapoznają się z pojęciami informatycznymi tj. pętle, instrukcje warunkowe, zmienne, itp.

Dlaczego robotyka?
Podczas zajęć dzieci zdobędą umiejętności informatyczne i techniczne, ale także nauczą się analitycznego – procesowego myślenia, rozwiązywania problemów i będą doskonalić zdolności manualne. Programowanie uczy umiejętności dzielenia dużych zadań na mniejsze, wnioskowania i analizy, korekty błędów. Są to zdolności przydatne zarówno w przedmiotach ścisłych, nauce i inżynierii ale także w takich dziedzinach jak nauki społeczne czy sztuka.

Poza tym dzieci nauczy się myślenia komputacyjnego czyli takiego procesu myślowego, w którym problemy i jego rozwiązania formułowane są w sposób zrozumiały i możliwy do wykonania przez komputer. Inaczej mówiąc „myślenia jak informatyk”.

Każde zajęcia oparte są o metodologię LEGO® Education czyli 4 x Z:

 1. Zacznij– czyli wstęp do zajęć wprowadzający dzieci do tematu np. jaką konstrukcję dzisiaj wykorzystamy w budowli,
 2. Zbuduj– uczestnicy budują na początkowym etapie edukacji z instrukcji określony obiekt. W późniejszym etapie uczniowie budują z własnej wyobraźni.
 3. Zastanów się– jak zbudowany obiekt ma się poruszać co ma robić, jakie mechanizmy są wykorzystywane itp.
 4. Zastosuj– czyli zaprogramuj swojego robota i sprawdź jak działa.

Dwa ostatnie punkty pojawiają się wielokrotnie na zajęciach. Po zobaczeniu efektu tego co uczestnik zrobił następuję proces myślowy, analiza sytuacji i dokonanie zmiany.  Dodatkowo podczas zajęć uczestnicy mają do rozwiązania pewne określone problemy, sytuacje lub też stworzyć swoje projekty, które niwelują określony problem. Takie problemowe podejście wymusza na uczestnikach chwili zastanowienia się, konsultacji z kolegą / koleżanką, dyskusji nad jego rozwiązaniem czyli pracy projektowej.

Zajęcia LEGO ROBOTYKA dla dzieci od 10 lat odbywają się raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem  i trwają 90 minut. Kurs trwa od Października do Czerwca, po którym każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia danego poziomu edukacji.

PROGRAMOWANIE GIER KOMPUTEROWYCH

Nowe technologie wkraczają do życia już od najmłodszych lat. Jednak większość z nas tylko obsługuje komputery, programy, smart fony, gra w gry komputerowe ale nie zastanawia się jak to działa. Wiek wczesnoszkolny to moment poszukania swoich pasji i zainteresować. Warto wykorzystać tą ciekawość i pokazać dzieciom jak można samodzielnie stworzyć sobie grę.

Nauka programowania dla dzieci to opcja, która na pewno zaciekawi miłośników komputerów. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak tworzy się gry. W trakcie zajęć prezentujemy podstawy programowania dla dzieci w bardzo przyswajalny dla nich sposób z wykorzystanie środowiska Scratch.

Środowisko to umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi.

Kurs przeznaczony jest dla dzieci od 8 do 12 lat. Po rocznym kursie programowania w Scratch dzieci będą potrafiły:

1. samodzielnie zaprogramować podstawowe gry tj. Tetris czy odbijanie piłeczki,
2. zaprogramować interaktywne animacje
3. stworzyć własną grę.

Umiejętność programowania jest ważna w dzisiejszym społeczeństwie. Kiedy ludzie uczą się kodować uczą się także sposobów rozwiązywania problemów, tworzenia projektów i przekazywania pomysłów. Większość ludzi myśli, że programowanie jest nudną i skomplikowaną czynnością, a w dodatku wymaga specjalistycznych umiejętności. Jednak nowoczesne języki programowania dostosowane do dzieci i młodzieży dają możliwość nauki kodowania poprzez zabawę w graficznych środowiskach.

Korzyści dla uczestników:
1. Nabywanie umiejętności analitycznego i procesowego myślenia
2. Nauka rozwiązywania problemów i szukania rozwiązań
3. Kształtowanie pracy projektowej – dzielenie zadania na mniejsze części
4. Doskonalenie umiejętności informatycznych
5. Dążenie do celu.
6. Nauka poprzez świetną zabawę!

Zajęcia Programowanie gier komputerowych w Scratch odbywają się raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem i trwają 75 minut każde. Kurs trwa od Października do Czerwca, po którym każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia danego poziomu edukacji.

ELEKTRONIKA I ROBOTYKA Z ARDUINO

Warsztaty oparte na podzespołach elektronicznych ARDUINO to fantastyczna przygoda dla nastolatków, która wprowadzi ich w świat elektroniki cyfrowej i programowania w języku C++. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane z elektroniką tj. mikrokontroler, procesor, rezystor, fotorezystor itd. a także będą mieli okazję nauczyć się obsługi narzędzi wykorzystywanych w elektronice tj. miernik czy lutownica. Warsztaty z Arduino to szansa na zdobycie nowych kompetencji w obszarze technicznym tak bardzo poszukiwanych i deficytowych na rynku pracy.

ZAŁOŻENIA

 • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 90 minut
 • Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 10 osób.
 • Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem naszych laptopów, umożliwiamy jednak uczestnikom pracę na ich własnych komputerach.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW

 • Zdobędą wiedzę na temat elektroniki cyfrowej, poznają podstawowe pojęcia.
 • Będą potrafili samodzielnie zaprogramować podstawowe funkcje z wykorzystaniem podzespołów ARDUINO
 • Nabędą umiejętności obsługi miernika i lutownicy
 • Nauczą się postaw programowania w C++
 • Samodzielnie zbudują i zaprogramują robota.

A przy tym:

 • gwarantuje świetną zabawę

Zajęcia Elektronika i robotyka z ARDUINO odbywają się raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem  i trwają 90 minut. Kurs trwa od października do czerwca.

URODZINY DLA DZIECI

Szukasz miejsca na imprezę urodzinową dla dziecka?

Laboratorium Robotyki to niezapomniane urodziny dla dzieci już od 4 lat! 

Organizujemy urodzinki o tematyce dostosowanej do zainteresowań Twojego dziecka pod okiem doświadczonych animatorów. Proponujemy urodzinki z robotami, Minecraftem, zwierzętami, Psim Patrolem, Świnką Peppą, Pokemonami, Myszką Mickey, Strażakiem Samem, Slimerami, Jednorożcami, Krainą Lodu, Smerfami, Browl Stars, Transformers i wieloma innymi bohaterami w zależności od Twojego dziecka!!!

Impreza urodzinowa trwa 2,5 h. Zapewniamy talerzyki, kubeczki, serwetki, dekoracje sal w balony i zaproszenia na imprezę urodzinową.

Koszt: 400 zł przy 10 osobach. Każda następna dodatkowe 20 zł. Maksymalna liczba uczestników to 14 osób wraz z solenizantem. W tę cenę wliczone są już przekąski i napoje dla dzieci.

Oferujemy urozmaicenia do imprezy urodzinowej za dodatkową opłatą:

 1. pizza – 7 zł od uczestnika
 2. tort z bohaterem urodzinek – 150 zł
 3. piniata – 50 zł – o cukierki do piniaty troszczą się rodzice

Dla rodziców oferujemy bufet w postaci gorących i zimnych napojów oraz ciasta – za dodatkową opłatą na zamówienie.

Urodzinki organizujemy w piątki, soboty oraz niedziele – według harmonogramu. http://laboratoriumrobotyki.pl/harmonogram/

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Laboratorium Robotyki

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Dowiedz się więcej

Informacje dodatkowe

Czas trwania

00 h 00 min

Wykształcenie

Brak informacji

Doświadczenie

Brak informacji

Kursy

Brak informacji

Wiek dzieci

Brak informacji

Miejsce pracy

Brak informacji

Poziom nauczania

Brak informacji