Edukacja

Super IQ

Lublin (Lubelskie)

Opis

OFERTA

Robotyka jest jedną z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Brzmi skomplikowanie, może przyprawiać o zawrót głowy, ale z nami to czysta zabawa. Nasze warsztaty z robotyki dla dzieci prowadzimy w sposób angażujący i interesujący dla uczestników. Łączymy elementy zabawy z nauką, w efekcie dzieci szybciej przyswajają informacje, czerpiąc z tego dużo frajdy. 

Jak wyglądają zajęcia z robotyki?

Zajęcia z robotyki to połączenie najwspanialszej zabawy z nauką. Z pomocą edukacyjnych klocków LEGO dopasowanych do wieku dzieci nasi młodzi robotycy uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów.

Zestawy klocków do robotyki wyposażone są oprócz tradycyjnych elementów w czujniki i elementy elektromechaniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić tajne ładunki, sortować czy stawać do walki z przeciwnikiem.

Po zbudowaniu robota według instrukcji przygotowanej przez instruktora nasi mali konstruktorzy przechodzą do jego programowania. Doceniając olbrzymią wagę, jaką zyskuje umiejętność programowania w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie, przykładamy dużą wagę do zrozumienia przez dzieci sekwencji ruchów (zaprogramowanych czynności), które ma wykonać nasz robot.

Schemat pracy na zajęciach

– Dzieci pracują w zespołach dwuosobowych,
– Każdy zespół otrzymuje do pracy komputer i zestaw przystosowanych do wieku klocków,
– Każde zajęcia to nowa przygoda, budowa i programowanie nowego robota,
– Niewielkie grupy pozwalają na indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Dlaczego warto uczęszczać na robotykę?

– rozwijają sprawność manualną oraz ćwiczą pamięć,
– uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia,
– rozwijają umiejętności matematyczne,
– uczą współdziałania i pracy w grupie,
– uczą konsekwencji i dążenia do celu,
– uczą strategicznego i analitycznego myślenia,
– rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów.

Nauka programowania dla dzieci

Szybki rozwój technologii ma niezwykle silny wpływ na nasze życie, właściwie trudno znaleźć jakąś dziedzinę, która byłaby wolna od jej oddziaływania. W najbliższej przyszłości będziemy mogli zaobserwować jeszcze większą ekspansję technologiczną. Dlatego wielu ekspertów przekonuje, że umiejętność programowania będzie wkrótce niezbędna. Wstęp do programowania najlepiej zacząć od najmłodszych lat, kiedy umysł dziecka jest niezwykle chłonny i łatwo przyswaja nowe informacje. Dlatego stworzyliśmy warsztaty nauki kodowania dla dzieci.

Czym jest programowanie?

Choć często słyszymy słowo programowanie, to właściwie nie do końca bylibyśmy w stanie wyjaśnić, co się pod nim kryje. Tymczasem programowanie to inaczej mówienie w języku komputera. Polega ono na projektowaniu, tworzeniu i testowaniu kodu, który pozwala nam na komunikowanie się z komputerem. Proces ten można porównać do gotowania - aby przygotować konkretną potrawę musimy wykonać po sobie szereg określonych czynności. Gdy wykonamy wszystko dobrze, powstaje przepyszne danie.

Czego uczy programowanie:

- rozwija umiejętności logicznego i analitycznego myślenia,

- uczy korzystać z komputera w sposób produktywny,

- uczy kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów,

- zwiększa szansę na znalezienie pracy w przyszłości.

W jaki spsób uczymy programowania?

Prowadzimy zajęcia dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Organizujemy warsztaty już dla 6/7latków, dlatego aby sprostać tak wymagającym kursantom, nasze warsztaty prowadzimy w formie edukacyjnej zabawy.

Jak dzieci i młodzież lubią spędzać czas wolny? Oczywiście grając w różnego rodzaju gry komputerowe. Za pomocą specjalnych programów edukacyjnych i aplikacji komputerowych nasi kursanci uczą się programowania tworząc własne gry komputerowe.

Kluczem do programowania jest matematyka. Królowa nauk jest językiem nauk ścisłych, dlatego jej znajomość w naszym coraz bardziej stechnologizowanym świecie ma ogromne znacznie. Z tego względu w naszej ofercie nie mogło zabraknąć zajęć dla dzieci z matematyki  podczas których udowadniamy, że jej nauka wcale nie musi być nudna ani trudna.

PROGRAMOWANIE Z MINECRAFTEM

Czym jest Minecraft?

Minecraft jest grą komputerową o charakterze przetrwania w otwartym i nieograniczonym świecie. Minecraft pozwala graczom na budowanie obiektów w dowolnie położonym miejscu w świecie gry, zbieraniu surowców oraz wytwarzaniu z nich różnych przedmiotów. W najnowszej aktualizacji dodano również możliwość programowania własnego świata i modyfikowania go do stworzenia dosłownie wszystkiego, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Czego uczy programowanie Minecraft:

- myślenia w sposób logiczny i analityczny,
- rozwijamy wyobraźnie przestrzenną,
- podstaw architektury,
- produktywnego wykorzystywania komputera oraz gier komputerowych,
- uczy kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów,
- zwiększa szansę na znalezienie pracy w przyszłości.

Dla placówek edukacyjnych
Tradycyjne formy nauczania spełniają istotną rolę w edukacji, jednak nie nadążają za tempem zmian społeczno-ekonomicznych oraz rozwojem innowacyjnych technologii. Z tego względu dobrym pomysłem jest uzupełnianie poprzez różnego rodzaju kursy, które rozwiną dodatkowe umiejętności. Dlatego podczas naszych warsztatów stawiamy na naukę najbardziej obiecujących kierunków. Działamy według zasady: uczyć bawiąc i bawić ucząc. Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie placówki oświatowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, technika, bursy oraz internaty. Przygotujemy dla Państwa specjalną propozycję warsztatów edukacyjnych dla dzieci, oferujemy zajęcia dodatkowe z robotyki, programowania, matematyki klockowej oraz eksperymentów chemiczno-fizycznych.

 

Dla osób prywatnych
W Super IQ łączymy naukę z dobrą zabawą, dzięki czemu uczymy w sposób praktyczny i efektywny. Dlatego prowadzimy cykliczne warsztaty (robotyka z programowaniem (na 4 poziomach zaawansowania), matematyka klockowa, kodowanie oraz programowanie Minecraft ). Ponadto organizujemy wspaniałe urodziny dla dzieci. W swojej ofercie mamy urodziny w Edubawialni (gdzie najmłodsi mogą wyszaleć się na bogato wyposażonej sali zabaw), tematyczne urodziny naukowe (robotyczne, chemiczno-fizyczne, detektywistyczne) lub połączone urodziny naukowe z salą zabaw. Ponadto w okresie wakacji oraz ferii zimowych zapraszamy dzieciaki na nasze półkolonie. Super IQKreatywny warsztat artystyczny czy Igrzyska e-sportowe to tylko niektóre z propozycji przygotowane dla dzieci głodnych nauki oraz zabawy.

Dla firm
Szukasz pomysłu na:
- dzień Dziecka dla pracowników firmy,
- imprezę mikołajkową,
- ciekawą atrakcję na balu karnawałowym lub festynie?

Zadzwoń lub napisz - prześlemy szczegółową ofertę. Określ tylko wiek i liczbę uczestników, a my przygotujemy program lub scenariusz zajęć.

 

Możemy przeprowadzić zajęcia stacjonarnie w naszych pracowniach lub przyjechać w dowolnie wskazane miejsce.

Organizujemy pokazy z wykorzystaniem najnowszych technologii, jednorazowe lub cykliczne warsztaty z robotyki, eksperymentów chemiczno-fizycznych, matematyki oraz gry, zabawy i animacje dla dzieci.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Super IQ

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Czekamy na Ciebie

Godziny otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 17:00
Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 17:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 09:00 - 17:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne

Dowiedz się więcej

Informacje dodatkowe

Czas trwania

00 h 00 min

Wykształcenie

Brak informacji

Doświadczenie

Brak informacji

Kursy

Brak informacji

Wiek dzieci

Brak informacji

Miejsce pracy

Brak informacji

Poziom nauczania

Brak informacji

Czekamy na Ciebie

Kontakt