Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

Szkoła Tańca M. i J. Myka

Zamość (Lubelskie)

Opis

Nasze sale

Dysponujemy trzema salami szkoleniowymi (A,B,C),które nie tylko posiadają znakomite warunki do tańca, ale także doskonale nadają się do organizacji konferencji oraz imprez firmowych i rodzinnych.

Sale wyposażone są we wszelki sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szkolenia, konferencji lub spotkania firmowego.

Każda z nich posiada wydajną klimatyzację, olejowany parkiet (najlepszy do tańca), bardzo dobrą akustykę, lustra, profesjonalne nagłośnienie (wraz z mikrofonami bezprzewodowymi, także nagłownymi), możliwość częściowego lub całkowitego zaciemnienia oraz sprzęt audiowizualny włącznie z projektorem multimedialnym.

Nasze sale w zależności od Państwa potrzeb, mogą być wykorzystane dla grupy od kilkunastu do ponad 500 osób.

Największa SALA A znajduje się na parterze,posiada wymiary 14m x 24m i powierzchnię 336 m. kw. i w zależności od ustawienia może pomieścić do 500 osób, sala ta posiada zupełne zaciemnienie (zasłony blackout).

 

Druga co do wielkości z naszych sal – SALA B znajduje się na pierwszym piętrze, posiada wymiary 10m x 17m i powierzchnię 170 m. kw. i w zależności od ustawienia może pomieścić do 200 osób, sala ta posiada delikatne zaciemnienie (rolety).

 

Trzecia co do wielkości z naszych sal – SALA C znajduje się na pierwszym piętrze, ma powierzchnię 55 m. kw. i w zależności od ustawienia może pomieścić do 50 osób.

Oferta dla dzieci

To specjalnie opracowany program zajęć tanecznych dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat, najczęściej z podziałem na 3 grupy wiekowe (4-5 lat, 6-8 lat, pow. 9 lat).

Miesięczny koszt udziału dziecka w jednego rodzaju zajęciach to 50-80 zł w Zamościu (poza Zamościem ceny wynoszą 40-55 zł w zależności od czasu trwania zajęć). Dopłata za kolejne zajęcia wynosi 30 zł za miesiąc. Oferta zajęć dla dzieci obejmuje różne techniki i style taneczne. Obecnie można u nas zapisać dzieci na zajęcia tańca towarzyskiego (od 6. roku życia, obejmujące naukę tańców dyskotekowych i towarzyskich: mixer rock, polka, cha-cha, jive, samba lub disco samba, walc angielski, walc wiedeński, quickstep), tańca nowoczesnego (od 8. roku życia, street dance/hip-hop), baletu (od 4. roku życia) a także zumby kids (od 4. roku życia)-ogromnie obecnie popularnych na świecie zajęć obejmujących elementy wielu tańców nowoczesnych.
Dzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie. Dlatego też te naturalne reakcje warto rozwijać już od pierwszych lat życia.

Na zajęciach z dziećmi w wieku przedszkolnym staramy się w wesołej i przyjaznej atmosferze rozwijać ich talenty muzyczno-ruchowe, które być może w przyszłości zaowocują zainteresowaniami muzycznymi lub sportowymi..
Zabawowa forma aktywności tanecznej ma wiele zalet: sprzyja odprężeniu psychicznemu, zmniejsza napięcia i likwiduje źródła frustracji. Dzieci wyzbywają się kompleksów i otwierają na świat, łatwiej odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej. Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka, taniec ma też ogromny wpływ na ćwiczenie stóp dziecka, które prawidłowo ukształtowane nie będą negatywnie wpływały na postawę i kręgosłup nie tylko w wieku dziecięcym. Istotny jest korzystny wpływ tańca na pamięć dziecka, na doznania estetyczne: taniec rozwija improwizację ruchową i pobudza inwencję twórczą. Już w wieku przedszkolnym taniec kształtuje dodatnie cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, koncentracja, skupienie, zwiększa odporność na wysiłek i zmęczenie.
Nasi bardziej wytrwali uczniowie wyjeżdżają z nami na obozy, a także uczestniczą w turniejach i pokazach tańca.
Zajęcia dla dzieci to doskonały sposób, aby rozpocząć przygodę z tańcem.

Zajęcia prowadzimy od początku września do końca czerwca. Odbywają się one raz w tygodniu z każdej techniki tanecznej (raz tańce towarzyskie, raz hip-hop/street dance, balet i zumba kids) i trwają od 30 minut (dla dzieci 4-5 letnich) do 60 minut (dla dzieci powyżej 9 lat). Dzieci mogą zatem korzystać z zajęć jednego stylu lub uczęszczać na różne zajęcia. Uczniowie, którzy poznają wymaganą ilość figur, otrzymują medale (brązowy, srebrny i złoty). Pod koniec sezonu tanecznego dzieci prezentują się rodzicom na pokazie tańca i otrzymują swój pierwszy taneczny dyplom.
W kolejnym roku dzieci kontynuujące naukę przechodzą do grup zaawansowanych a następnym etapem tanecznego rozwoju może być taniec w grupie turniejowej.

Oferta dla młodzieży

 

Studniówka, wesele, dyskoteka, salsoteka… wszędzie możesz czuć się dobrze, wystarczy kilka kroków i atrakcyjnych figur:-)

To program taneczny adresowany do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat. Jego założeniem jest nauka tych tańców, które przydatne będą na dyskotece, studniówce, balu, weselu i wszędzie tam gdzie się tańczy. Program kursu obejmuje tańce do muzyki dyskotekowej czy klubowej (disco fox, disco rock lub disco samba) a także salsę kubańską w wersji liniowej i „rueda de cassino”. Na kursie trwającym dłużej niż kilka miesięcy, pojawi się również jive, walc wiedeński, walc angielski, tango, cha-cha, samba i wiele innych.

Nasze kursy dla młodzieży doskonale przygotowują do studniówki, ale też do każdej innej imprezy tanecznej, których w dorosłym życiu bez wątpienia będzie wiele. Nasi kursanci nie tylko nabywają podstawowych umiejętności tanecznych, ale także poznają zasady postawy, trzymania i prowadzenia w tańcu, dzięki czemu nabierają pewności siebie, lekkości i płynności ruchów, i zamiast „podpierać ściany”, czy wstydzić się braku tanecznych umiejętności, znakomicie bawią się tańcem na różnorodnych imprezach.

Młodzież, którą zainteresuje rywalizacja turniejowa, uczymy dziesięciu turniejowych tańców towarzyskich.

„Zaszepionym” tańcem nowoczesnym polecamy zajęcia street dance, które niewątpliwie przyczynią się do rozwinięcia umiejętności tanecznych, koordynacji ruchów i  „panowania” nad własnym ciałem.

W pierwszym roku nauki zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. W kolejnych latach istnieje możliwość zwiększenia ilości zajęć, która w grupach najbardziej zaawansowanych, dochodzi do 6 godzin tygodniowo, a nawet tę ilość przekracza.

Ciekawym a jednocześnie atrakcyjnym i praktycznym pomysłem dla młodzieży jest Studniówkowy Kurs Tańca,

To oferta skierowana do uczniów szkół średnich, jednak raczej klas wcześniejszych niż maturalne (w przypadku klas maturalnych konieczne jest zintensyfikowanie zajęć). Jest to propozycja do całych grup i jej istotą jest to, że w takim kursie uczestniczą uczniowie jednej klasy (lub dwóch, a nawet trzech równoległych klas, tak by możliwe było tańczenie w parach), na indywidualnie ustalanych warunkach. Możliwe jest dla takich kursów ustalenie dogodnych dni i godzin zajęć, indywidualnego programu takiego kursu oraz atrakcyjnych warunków cenowych (zależnych od ilości osób na kursie).

Oferta dla dorosłych

 

Polecamy, taniec naprawdę może być przyjemnością a nauczyć się dobrze tańczyć można w każdym wieku i nigdy nie jest na to zbyt późno:-)

Obecnie proponujemy trzy rodzaje kursów dla dorosłych.

1. Kurs Tańca Towarzyskiego w wersji użytkowej (Nr 1 w naszej ofercie). Użytkowa wersja tańca pozwala wykorzystać go na weselu, na zabawie, balu, itp. Na tym kursie poznają Państwo pełny zakres tańców przydatnych na każdej tanecznej imprezie, rozpoczynając naukę od najprostszych kroków. Na początek program obejmuje podstawowe kroki i figury w około 7-8 tańcach (w disco foxie, walcu angielskim i wiedeńskim, w tangu, salsie, cha-chy, rumbie, jive) tak, aby mogli Państwo chociaż trochę poszerzyć zakres swoich tanecznych umiejętności. Bardziej wytrwałym zaproponujemy kolejne tańce i figury. Po trzech miesiącach nauki poznacie Państwo ok. 30 figur a po sześciu ok. 50 figur tanecznych.

Nowością w naszej ofercie są kursy tylko jednego tańca.

2. Kurs Disco Foxa, który jest najbardziej użytkowym tańcem, niezbędnym na każdej imprezie (weselu, balu, zabawie, studniówce, itp.). Polecamy go szczególnie tym, którzy chcą bardzo szybko nauczyć się chociaż podstaw tańca, żeby nie wstydzić się braku tanecznych umiejętności.

3. Kurs Salsy, bardzo popularnej i bardzo lubianej przez dorosłych, którą można bardzo dobrze bawić się zarówno w parze, jak i w grupie wielu par, tańcząc salsę w wersji „Rueda de Cassino”. Bardzo dużo muzyki rozrywkowej posiada rytm salsy i dlatego tańczyć można ją nie tylko w salsotece, ale także na każdej tanecznej imprezie. Chociaż jest to kurs jednego tańca, uczymy na nim dwóch rodzajów salsy (kubańskiej w wersji rueda de cassino oraz liniowej), czasami wzbogacając taki kurs podstawami bachaty.

Na naszych kursach tańczymy w parach, można jednak zapisać się także bez partnera/partnerki. O czasie trwania nauki decydujecie Państwo sami, wnosząc opłaty za kolejny miesiąc zajęć.

Zajęcia w ramach kursu dla dorosłych, na których prezentowane są nowe kroki i figury, odbywają się raz w tygodniu. Pierwszy kurs kosztuje 100zł od osoby za miesiąc (cztery spotkania), osoby uczęszczające na dwa kursy płacą 160zł za miesiąc i dla nich każdy dodatkowy kurs (lub na przykład zajęcia zumby) jest nieodpłatny.

Tempo nauki dostosowane jest do możliwości grupy, a naukę rozpoczynamy od bardzo łatwych, podstawowych kroków, możliwych do nauczenia się przez wszystkich naszych kursantów. Osoby, które zapragną kontynuować naukę w kolejnych latach mają takie możliwości w grupach zaawansowanych oraz w grupie turniejowej.

Dużą popularnością wśród naszych dorosłych uczniów, cieszą się także wieczorki taneczne, organizowane dla naszych kursantów i zaawansowanych tancerzy kilka razy w roku, na których bawimy się muzyką taneczną i rozrywkową, mogąc wykorzystać wszystkie poznane kroki i figury taneczne.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Szkoła Tańca M. i J. Myka

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Czekamy na Ciebie

Godziny otwarcia

Poniedziałek 09:30 - 21:30
Wtorek 09:30 - 21:30
Środa 09:30 - 21:30
Czwartek 09:30 - 21:30
Piątek 09:30 - 21:30
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne