Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

Centrum Tańca i Fitness PULS

Włocławek (Kujawsko-Pomorskie)

Opis

Centrum Tańca i Fitness PULS powstało 1 września 2013 roku aby rozwijać taniec we Włocławku oraz stworzyć miejsce, w którym mogą ćwiczyć zarówno dzieci jak i dorośli. Najlepiej możemy opisać siebie w kilku liczbach: 10 instruktorów, 10 stylów tańca, przez ostanie 3 lata – 52 puchary i około 180 medali; największe osiągnięcie – Mistrzostwo Świata w duetach Urban Street Dance, v-ce Mistrzostwo Świata w formacjach Urban Street Dance w roku 2015 oraz Mistrzostwo Europy w formacji Jazz Dance i v-ce Mistrzostwo Europy w formacji Urban Pop Dance do lat 11 w roku 2016. Jeśli czujesz, że chcesz zmienić coś z swoim życiu, coś powiedzieć, wykrzyczeć, pokazać, ale nie wiesz jak – WYRAŹ TO SOBĄ – tańcz.

OFERTA DLA DZIECI:

Akrobatyka jako jeden z najstarszych sportów – to sport polegający na wykonywaniu ćwiczeń gimnastycznych, których cechami dominującymi są siła, równowaga, gibkość, a przez to, że świetnie rozwija te cechy motoryczne staje się też zalążkiem do uprawiania każdej innej dyscypliny sportu i tańca.

Zalety akrobatyki/gimnastyki:
Gimnastyka rozwija nas wszechstronnie, podczas jej uprawiania uruchamiamy każdą jej część ciała zyskujemy siłę i  moc.
Dobre rozciągniecie ciała jest bardzo ważne dla naszego organizmu.
Badania naukowe potwierdzają , że ćwiczenia zwiększają zadowolenie z życia.
– Ćwiczenia są zdrowym, bezpiecznym i niedrogim sposobem na polepszanie snu.
Lepsze wyniki w nauce.
Im więcej sukcesów, tym większa pewność siebie i dzięki temu, wyższe poczucie własnej wartości.
Ruch i ćwiczenia od najmłodszych chwil życia dziecka wpływają na zwiększenie aktywności mózgu i jego rozwój dzięki temu.
– Badania naukowe dowodzą, że lepsze wyniki w nauce mają te dzieci, które są szczęśliwe i aktywne.
ćwiczenia poprawiają koncentrację.
Harmonijny rozwój intelektualny i fizyczny.
Poprzez regularne ćwiczenia mięśni lędźwiowych, brzucha (górnych, dolnych i bocznych) zwykle można uniknąć bólów kręgosłupa !
Gimnastyka  pomaga zbudować trwały nawyk do zdrowego stylu życia.

Taniec:

Przedszkolaki

– zajęcia dla najmłodszych od 3 do 4 lat. Zajęcia na których dzieci uczą się koordynacji i podstawowych kroków z każdego stylu tanecznego.

Disco Dance

Disco Dance – jedna z kategorii tańca sportowego. Taniec charakteryzuje się szybkim tempem, wymachami nóg, szpagatami oraz figurami akrobatycznymi.

HIP – HOP

HIP – HOP – nazwa tego stylu tańca wzięła się od stylu muzyki, do której jest wykonywany. Podstawowy w hip-hopie jest tzw bouncing polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu w muzyce.

Jazz

Jazz – jest gatunkiem zawierającym w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego. Podstawą są w nim dwa elementy: rytm i izolacje. Jest to taniec liryczny, spokojny, w którym tancerz pokazuje emocje.

Balet

– czyli Taniec klasyczny to specyficzna forma tańca. Jest bazą dyscypliny dla ciała tancerza do stosowania we wszystkich innych technikach.

SHOW DANCE

– inscenizacja taneczna z określonym tematem na bazie jazzu i disco dance z użyciem rekwizytów.

Taniec towarzyski

Taniec towarzyski – są to zajęcia indywidualne dla par z instruktorem; instruktor może przygotować parę do pierwszego tańca weselnego oraz nauczyć pary tańca tzw. użytkowego.

 

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Centrum Tańca i Fitness PULS

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Czekamy na Ciebie

Godziny otwarcia

Poniedziałek 13:00 - 21:00
Wtorek 13:00 - 21:00
Środa 13:00 - 21:00
Czwartek 13:00 - 21:00
Piątek 13:00 - 21:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne