Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

Studio Tańca Samba!

Tarnobrzeg (Podkarpackie)

Opis

Dlaczego to robimy?

Odpowiedź jest prosta: bo to nasza PASJA!. Z tańcem i ludźmi tańca spotkaliśmy się w swojej młodości. Przeszliśmy drogę od kursów tańca, poprzez mozolne treningi, na sportowym tańcu turniejowym kończąc. Na swojej drodze spotkaliśmy wspaniałych ludzi - nauczycieli tańca. Wymagających, ale z drugiej strony wyrozumiałych. Twardych, ale po bliższym poznaniu i spojrzeniu z perspektywy czasu, pełnych uczuć i dobrych emocji. Ludzi z zasadam,i które my chcemy kultywować udoskonalać i propagować, bo szczególnie dzisiaj jest to niezwykle ważne. Chcemy aby przyjaźnie i znajomości, które nawiążą się między naszymi uczniami (tak jak jest to w naszym przypadku) przetrwały długie lata.

Od dwudziestu lat prowadzimy zajęcia taneczne w Tarnobrzegu. Nie jesteśmy najwięksi, nie występujemy w TVN (na razie:) nie uważamy, że już wiemy wszystko – ale cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem, pracujemy z naszymi uczniami nad tym, abyśmy stawali się lepsi . Lepsi jako trenerzy i tancerze, ale także, a może przede wszystkim, jako ludzie. Chcemy ,aby nasi tancerze obok sukcesów tanecznych, które są ich udziałem, wyrastali na mądrych młodych ludzi, ludzi mających pasję, dążących (każdy swoją drogą ) do celu, ale nie zapominających o tych, którzy im w tej drodze towarzyszą.

Po 20 latach pracy, możemy powiedzieć, że nie jest źle. Wiele z pośród ponad 8000 osób z którymi się spotkaliśmy, czas spędzony z nami dobrze wspomina. Dla wielu osób pierwsze spotkania w Sambie, stały się początkiem ich wspólnej życiowej drogi. Teraz do naszej szkoły uczęszczają ich dzieci ,a niektórzy wrócili do nas po latach i tańczą w klubie dorosłego tancerza. I o to miłe uczucie chodz,i bo mamy niewątpliwie to wielkie szczęście, że swoją pracę udało nam się połączyć ze swoją pasją, czego wszystkim czytającym te słowa gorąco życzymy.

A sukcesy sportowe - przychodzą „przy okazji” – kilka par w czołówce Polski, wielokrotne mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego PTT,Finały Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Południowej, wielu tancerzy kontynuujących karierę taneczną w innych klubach to „tylko” wisienki na przysłowiowym tanecznym torcie.

Zajęcia prowadzimy w trzech grupach wiekowych:

Dzieci Samba

Dzieci

Najlepszy czas żeby zacząć
 ... to wiek 6-9 lat. W tym czasie najłatwiej dotrzeć do dziecka i pokazać mu w atrakcyjnej, zabawowej formie, korzyści płynące ze zdobywania i doskonalenia swoich umiejętności. W tym wieku wdrażamy dzieci do systematycznej pracy, uczymy otwartości i śmiałości. Jest to najkorzystniejszy moment do rozpoczęcia nauki.  Najmłodsi nasi uczniowie to dzieci w wieku 6 – 7 lat. Dzieci podzielone są na grupy wiekowe. A metodyka zajęć dostosowana jest do wieku uczestników zajęć. Program taneczny przygotowany jest w ten sposób, aby dzieci mogły zapoznać się z maksymalnie dużą ilością tańców. Tak więc obok wszystkich tańców towarzyskich, dzieci poznają podstawy tańców dyskotekowych, hip hopu, jazzu i tańca klasycznego. W tej też grupie realizujemy program „Zaszczepiania tanecznej pasji”. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymują dzienniczki taneczne. Na zajęciach dzieci zdobywają specjalne naklejki – taneczne bakterie, które my w Sambie nazywamy bakcylami. Uzbierane bakcyle można wymieniać na nagrody w sklepie bakcyla. Podczas zajęć, obok tanecznej wiedzy, dzieci dostaną porządną porcję doskonałej zabawy. Dla naszych najmłodszych tancerzy, każdego roku organizujemy specjalne taneczne przeglądy pod nazwą „Zaszczepiamy pasję”.
 W tym roku wszyscy którzy uczęszczają na zajęcia taneczne do naszej szkoły, będą również mogli zdobywać bakcyle w różnych pozatanecznych dyscyplinach. Czekają na Was bakcyle wiedzowe, modelarskie, muzyczne, historyczne – zabawa zapowiada się znakomita.

Młodzież Samba

Młodzież

Najwyższy czas żeby zacząć
 ... to wiek 12-17 lat. Kursy i zajęcia dla dzieci starszych i młodzieży prowadzimy z podziałem na grupy wiekowe: dzieci starsze - w wieku 10-14 lat, młodzież pow. 15 lat. W tym wieku jeszcze nic nie jest stracone. Są w naszej szkole osoby, które zaczęły tańczyć w wieku 15 - 16 lat i po roku nauki już tańczą w klubie tańca sportowego. To też najwyższy czas, żeby pozbyć się nieśmiałości, poznać nowych przyjaciół, przekonać się jak wspólna pasja do tańca zbliża ludzi i powoduje, że czują się lepiej. No i partner (-ka) na studniówkę przestaje być problemem :)
W tej grupie wiekowej zajęcia prowadzone są z tańca towarzyskiego i hip hopu.

Dorośli Samba

Dorośli

Nigdy nie jest za późno żeby zacząć
 ... dlatego od wielu lat prowadzimy zajęcia z osobami dorosłymi. Na zajęcia uczęszczają osoby w wieku od 20 do 65 lat. Wielu z nich traktuje zajęcia taneczne jako chwilę relaksu i odpoczynku od codzienności. Dla innych, jest to znakomita forma gimnastyki. Dla niektórych taniec stał się pasją - uczestniczą w zajęciach dla par turniejowych i wyjeżdżają na turnieje tańca sportowego dla dorosłych. Na  zajęciach w grupach dorosłych, uczymy tańców towarzyskich w formie użytkowej i użytkowych tańców dyskotekowych.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Studio Tańca Samba!

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie