Sport Sztuki walki Atrakcje lokalne / Sport

Karate Klub Sochaczew

Sochaczew (Mazowieckie)

Opis

Karate Klub Sochaczew jest stowarzyszeniem sportowym wpisanym pod pozycją 86 w rejestrze klubów sportowych, stowarzyszeń i uks Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Klub nasz jest również członkiem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Głównym celem Klubu jest promowanie szeroko rozumianej aktywności ruchowej, wszechstronnego rozwoju, głównie poprzez treningi Karate Tradycyjnego.

Na nasze zajęcia uczęszczać mogą wszyscy bez względu na wiek czy też stopień sprawności.  Ale przede wszystkim pracujemy z dziećmi i młodzieżą. Treningi rozpocząć mogą już dzieci pięcioletnie, chłopcy i dziewczynki.  Na naszych zajęciach zwracamy szczególną uwagę na etykietę, zasady i odpowiedni sposób zachowania. Dlatego właśnie karate jest bardzo dobrą ścieżką w kierunku odpowiedniego wychowania. Uczymy wzajemnego szacunku, pomagania słabszym, dyscypliny, systematyczności i cierpliwości w dążeniu do celu. Regularne treningi karate poprawiają sprawność fizyczną, koordynację, niwelują wady postawy. Od samego początku zaznaczamy i zwracamy uwagę na to, iż to czego uczymy na dojo / sala treningowa /, jest narzędziem jedynie do samoobrony, którego nie powinno się używać bez powodu.

DOJO KUN – Pięć zasad Dojo

HITOTSU! JINKAKU KANSEI NI TSUTOMURU KOTO!
Po pierwsze! Dążyć do doskonałości charakteru!

HITOTSU! MAKOTO NO MICHI O MAMORU KOTO!
Po pierwsze! Bronić ścieżek prawdy!

HITOTSU! DORYOKO NO SEISHIN O YASHINAU KOTO!
Po pierwsze! Krzewić ducha wysiłku!

HITOTSU! REIGI O OMOZURU KOTO!
Po pierwsze! Szanować zasady etykiety!

HITOTSU! KEKKI NO YU O IMASHIMURU KOTO!
Po pierwsze! Strzec się porywczej odwagi!

Co to jest karate tradycyjne? hidetaka_nishiyama

Pod koniec lat pięćdziesiątych, ogólnoświatowe zainteresowanie karate skłoniło wiele krajów do zapraszania instruktorów z Japonii. W związku z tym, że liczba japońskich instruktorów była ograniczona, wiele rejonów świata rozwinęło swoje własne formy „nowego karate”.

W powszechnej świadomości oryginalne karate uprawiane w Japonii stało się znane jako karate tradycyjne, podczas gdy późniejsze odmiany, rozwinięte w różnych częściach świata, stały się znane jako „nowe karate”.

Karate tradycyjne, jako sztuka samoobrony, rozwijało się w Japonii przez wiele lat. Jego podstawa techniczna jest oparta na okinawskiej zasadzie to de, która z kolei opiera się na chonfa – chińskiej sztuce walki będącej formą samoobrony bez użycia broni. Podstawą filozoficzną karate tradycyjnego jest japońskie budo, które jest wspólne dla wielu japońskich sztuk walki. Ostatecznie, karate tradycyjne powstało w wyniku połączenia okinawskich form walki i japońskiej filozofii budo. Głównym pojęciem w strukturze technicznej karate tradycyjnego jest todome waza, czyli cios kończący, gdzie pojedyncza technika całkowicie unieszkodliwia przeciwnika. Ta wysoka sprawność techniczna czyni z karate tradycyjnego wielką sztukę. kt

Karate tradycyjne daje najwyższej jakości korzyści fizyczne, ponieważ trening obejmuje dynamiczne użycie całego ciała. Karate tradycyjne nie tylko dąży do rozwoju całej osoby, ale także ma korzystne działanie na stan umysłu i emocji, zapewniając całkowitą równowagę i stabilne emocje. Ostatecznym celem treningu w karate tradycyjnym nie jest tylko osiągnięcie perfekcji w sztuce walki, ale raczej całkowity rozwój ludzkiego charakteru tam, gdzie walka nie jest już potrzebna.

W 1993 r., na 101. posiedzeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (Walne Zgromadzenie) ustalono, że karate tradycyjne to ta dyscyplina, która jest uprawiana przez ITKF i podlega jego przepisom. W tym momencie „karate tradycyjne” zostało odróżnione od innych dyscyplin „karate”. W związku z tym, tylko ta forma karate, która jest uprawiana i zarządzana przez zasady i przepisy ITKF, jest jedynym oficjalnie uznanym „karate tradycyjnym”. Podobnie jest z pływaniem; MKOl uznał, w odróżnieniu od ogólnych form pływania, pływanie uprawiane zgodnie z międzynarodowymi przepisami o pływaniu.

„Przepisy Sędziowskie ITKF” są oparte na shiai z japońskiego budo. Shiai oznacza dokładnie „wzajemne sprawdzanie”, co oznacza, że dwie osoby współzawodniczą ze sobą w celu wzajemnego rozwoju swoich umiejętności, a nie tylko, aby przekonać się, kto zwycięży. WZAJEMNY SZACUNEK jest podstawową zasadą współzawodnictwa w karate tradycyjnym.

Techniczny rozwój następuje poprzez ciągły trening w dojo (sala gimnastyczna sztuki walki) zgodny z zasadami „karate tradycyjnego”, które później są stosowane w czasie współzawodnictwa.

W karate tradycyjnym wyróżnia się kategorie zawodów:karate-tradycyjne

 • Kumite (wolny sparing)
  indywidualne mężczyzn i kobiet, drużynowe mężczyzn
 • Ko-go kumite (naprzemienne/alternatywne kumite)
  indywidualne mężczyzn i kobiet
 • Kata (formy)
  indywidualne i drużynowe, kobiet i mężczyzn
 • En-bu (demonstracja techniki atak – obrona)
  mężczyzna/kobieta i mężczyzna/mężczyzna
 • Fuku-go (dwubój złożony z kumite i kitei)
  mężczyzn i kobiet

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Karate Klub Sochaczew

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie