Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

Studio Tańca Forte w Słupsk

Słupsk (Pomorskie)

Opis

Witamy na naszej stronie!
Z przyjemnością nauczymy Cię tańczyć od podstaw lub pomożemy rozwinąć Twoje umiejętności. Kurs tańca w Słupsku ze Studio Tańca Forte to gwarantowana, 100% satysfakcja i radość z nauki oraz zaskakujące efekty! Na naszych kursach spędzisz czas w przyjaznej atmosferze i w ciekawy sposób!

Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu i czujesz, że taniec może ci w tym pomóc, to jesteś w odpowiednim miejscu. 

Studio Tańca Forte posiada kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz par ślubnych. Współpracowaliśmy między innymi ze słupskim MCK, Klubem Garnizonowym oraz Klubem Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Inwalidów Wzroku „Zryw”.

Nasi podopieczni startują w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego- jak dotąd zdobyli 4 złote i 2 brązowe medale.

Dlaczego
WARTO TAŃCZYĆ

Taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form aktywności ludzkiej:

  • rozwija koordynację ruchową
  • uczy towarzyskiego obycia
  • daje radość, wiarę i pewność siebie.

Trudno jest wymienić wszystkie zalety tańca. Na pewno jest to sposób na sylwetkę bez wad postawy, lekki chód i kondycję. Żaden inny sport nie wyrabia w takim stopniu wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Pozwala przyjemnie spędzić czas, oderwać się od codzienności, głębiej przeżywać piękno muzyki, dostarcza wrażeń estetycznych.

Podczas rytmicznych ruchów ciała uwalniają się coraz większe pokłady drzemiącej w organizmie energii, znika depresja, zmęczenie, znużenie, wraca radość życia. Mózg wytwarza w tym czasie hormony szczęścia, tzw. endorfiny, poprawiające nastrój.

Terapeuci podkreślają, że regularne uprawianie tańca wpływa na postawę życiową, przebudowuje osobowość. Ucząc się panować nad ruchami ciała, z czasem zaczynamy czuć, iż mamy kontrolę nad własnymi działaniami nie tylko na parkiecie. Stajemy się bardziej opanowani i pewni siebie. Z większym spokojem i nadzieją podchodzimy do różnych problemów. A poza tym łatwiej nam znaleźć właściwe rozwiązanie. Udowodniono bowiem, że taniec stymuluje rozwój komórek mózgowych, wpływa na sprawniejsze myślenie.

Tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują. Mają niezwykle rozwiniętą pamięć ruchową, więc łatwiej im nauczyć się grać na instrumentach, zdobyć jakąkolwiek umiejętność sportową, a także odnaleźć się w każdej nowej sytuacji życiowej.

 

Jeśli chcesz spróbować, a nadal się wahasz…


…nasz instruktor doradzi i odpowie na każde pytanie, rozwiewając Twoje wątpliwości.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Studio Tańca Forte w Słupsk

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie