Stadniny koni Atrakcje lokalne Atrakcje lokalne / Sport

Stajnia Koni Wyścigowych Skorogoszcz

Skorogoszcz (Opolskie)

Opis

Stajnia Koni Wyścigowych w Skorogoszczy została założona 12 września 1989 r. na ruinach gospodarstwa, które istniało w tym miejscu przed wojną. Stodoła wraz z pozostałymi budynkami zostały zmodernizowane i przekwalifikowane na stajnie.Gospodarstwo zajmuje 7 hektarów terenów zielonych, położonych na półwyspie jaki tworzy rzeka Nysa Kłodzka. Łąki otoczone wodą tworzą idealne warunki do hodowli koni. Właścicielem Stajni jest Roman Piwko - rodowity mieszkaniec Skorogoszczy.

Pierwszym koniem była klacz pełnej krwi angielskiej, kasztanka Oltyna od Olczaty po Club-Hause, hodowli SK Moszna zakupiona w 1989 roku. Drugim z kolei koniem była klacz Ostiada (xx) od klaczy Ostoja po ogierze Antrieb (hodowli niemieckiej) wykupiona ze Stadniny Koni w Jaroszówce. Ostiada została pokryta synem słynnego Landgrafa I - ogierem Lombard (hodowli austriackiej).W 1990 roku przyszedł na świat pierwszy w historii Stajni źrebak - ogierek Laufer, sprzedany później wraz z matką do SK Korys Przygorzele. Następnym mieszkańcem Stajni był Multan (xx) syn Mombasy i Jurora (xx), oraz klacz pełnej krwi angielskiej Jambalaya od klaczy Jassica po ogierze Beakonsfield (GB), która dała kilka bardzo dobrych źrebaków: Janosik, Jam-Hetman, Jam-Bella, Jam-Hetman Koronny. W 2002r. zostały zakupione 2 klacze: Tudela od klaczy Toskanella po ogierze Alywar (USA) oraz Incjatywa od klaczy Inwazja po ogierze Juror. Incjatywa w roku 2008 ogierka Intens po ogierze Belenus, który osiągnał znaczące wyniki w swojej karierze, takie jak zdobycie potrójnej korony oraz zwycięstwo w Wielkiej Warszawskiej. Stajnia specjalizuje się w hodowli koni pełnej krwi angielskiej (xx).

Oferta :Ferie zimowe w siodle!
 

Nauka jazdy konnej na dużych i małych koniach, zajęcia teoretyczno-dydaktyczne oraz dodatkowo nauka jazdy na symulatorze jazdy konnej.
Pobyt za dobę z całodniowym wyżywieniem z noclegiem - 100zł.
Pobyt w formie półkoloni - 50zł / dzień.
Profesjonalna nauka jazdy pod opieką trenera oraz instruktora.

 

 

 

 

  1. Nauka jazdy konnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na spokojnych koniach dla początkujących i zaawansowanych z profesjonalnymi instruktorami oraz profesjonalnym trenerem
  2. Trening wyścigowy
  3. Oferujemy trening i profesjonalne zajeżdżanie młodych koni
  4. Transport koni
  5. Możliwość postawienia konia w pensjonacie, posiadamy sporych rozmiarów pastwisko, krytą ujeżdżalnię, solarium, karuzelę treningową oraz dwa maneże. Przy naszej stajni płynie rzeka Nysa Kłodzka, do której mamy bezpośrednie zejście i są możliwe kąpiele koni w rzece latem.
  6. Imprezy integracyjne dla firm i imprezy okolicznościowe (urodziny dla dzieci, osiemnastki, imieniny, ogniska itp.)
  7. Baza hotelowa, agroturystyka
  8. Klub wyścigowy z kominkiem
  9. Wycieczki dla szkół i przedszkoli
  10. Wędkowanie w wolnych chwilach

Jeśli któraś z naszych ofert przykuła Twoją uwagę to prosimy o kontakt telefoniczny.

NAUKĘ JAZDY KONNEJ NALEŻY UMAWIAĆ MIN. 1 DZIEŃ WCZEŚNIEJ
TELEFONICZNIE DZWONIĄC W GODZINACH 11:00-18:00,

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Stajnia Koni Wyścigowych Skorogoszcz

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie