Nocleg Spływy kajakowe Stadniny koni Atrakcje lokalne Atrakcje lokalne / Sport

Gospodarstwo Agroturystyczne SASEK

Sasek Mały (Warmińsko-Mazurskie)

Opis

RAJDY KONNE

Rajdy konne - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek

RAJD GWIAŹDZISTY

Kilkugodzinne wypady w teren w okolice wokół Saska, w zależności od umiejętności jeźdźców i kondycji koni. Cena za godzinę jazdy konnej 35 – 40 zł, nocleg i wyżywienie 120 – 160 zł za dobę.
Minimalna liczba osób – 2.

RAJD DWUDNIOWY

Dwa dni po 4 – 8 godzin jazdy konnej. Pierwszy nocleg u nas, drugi w zaprzyjaźnionej stadninie w pokojach z łazienkami lub na sianku. Zapraszamy serdecznie też dzieci od 9 lat.
Cena 500 – 600 zł za osobę.

RAJD 4-5 DNIOWY ŚLADAMI MARION DÖNHOFF

To rajd śladami wyprawy hrabiny Marion Dönhoff i jej kuzynki Sissi Lehndorff z września 1941 roku, kiedy obie przejechały konno z Olsztyna do Sztynortu , po drodze mijając między innymi Sasek Mały.

Tak to opisała Marion Dönhoff w liście do brata: ,,…oczom naszym jak perska miniatura ukazuje się Sasek, turkusowe niebo nad ciemnoniebieską wodą, a z przodu czerwono-żółte pole. Boskie uczucie móc tak jechać przez jesienny świat. Człowiek czuje się lekki i wolny jak ptak, daleko od wszelkich domowych ograniczeń i trosk dnia codziennego.”

4 – 5 dniowy rajd do Sztynortu historycznymi śladami rajdu z 1941 roku , z noclegami w leśniczówkach i zaprzyjaźnionych stajniach.

Koszt z noclegami, całodziennym wyżywieniem, transportem 2500 zł, minimalna liczba osób – 4.

RAJD PO MAZURACH POŁUDNIOWYCH

Trasa rajdu, ilość dni i godzin do ustalenia. Poruszamy się pomiędzy Szczytnem, Wielbarkiem, Nidzicą, Olsztynkiem i Olsztynem.

Jest to jeden z najmniej zaludnionych terenów, ze wspaniałymi traktami duktami leśnymi o miękkim podłożu wprost wymarzonym do jazdy konnej. Popasy często organizujemy na polanach, przy śródleśnych jeziorach delektując się okoliczną przyrodą i podziwiając zwierzęta napotykane w lesie: sarny, jelenie i coraz częściej łosie. Po drodze mijamy pięknie, niewielkie wsie mazurskie , gdzie często ma się wrażenie że czas się zatrzymał. Nocujemy w zaprzyjaźnionych stajniach, w pokojach o różnym standardzie – ale zawsze z duszą i przemiłymi gospodarzami lub w ekskluzywnych miejscach z historią jak np. Łańsk.

Cena w zależności od standardu noclegów 300 – 400 zł za dzień rajdowy.

HUBERTUS!

Rajdy konne - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek - Hubertus

Wielkie święto pasjonatów jazdy konnej, podczas którego spotykamy się na gonitwę za tzw. lisem. Gonitwę tradycyjnie kończymy rundą honorową oraz wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

KULIGI

Rajdy konne - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek - kulig

Zimą zapraszamy na kuligi. Jest to doskonała zabawa nie tylko dla dzieci szkolnych ale i dla dorosłych. Może to być niebanalny weekend z romantycznym kuligiem z pochodniami lub zabawa ze znajomymi. Dla chcących zabawić się dłużej po kuligu ognisko z kiełbaską i bigosem (żurek, grochówka – do wyboru).

KRYTA UJEŻDŻALNIA

Jazda konna - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek - kryta ujeżdżalnia

W razie niepogody jeździmy w pełnowymiarowej krytej ujeżdżalni.

NAUKA JAZDY I REKREACJA

Jazda konna - Gospodarstwo Agroturystyczne Sasek - nauka jazdy i rekreacja

SKORZYSTAJ Z NASZEJ PROPOZYCJI!

Mamy długoletnie doświadczenie w pracy z końmi, sami jesteśmy instruktorami rekreacyjnej jazdy konnej, a na co dzień z końmi pracuje zatrudniony na stałe instruktor. Posiadamy dobrej jakości sprzęt jeździecki z Polski, Szwajcarii i Niemiec. Wszystko to pozwala nam mieć nadzieję, że odwiedziny w naszej stajni będą przyjemnością i będziecie do nas wracać.

Gościom proponujemy:

•    jazdę konną na placu i w terenie
•    naukę jazdy konnej od podstaw
•    rajdy konne
•    odznaki jeździeckie
•    pławienie koni
•    spacery bryczkami, wozami, a zimą niezapomniane kuligi
•    przepęd bydła i koni
•    naukę powożenia
•    układanie młodych koni
•    pracę z końmi metodami naturalnymi
•    skiring – jazdę na nartach za koniem
•    przebywanie z końmi, które pomaga uleczyć duszę i ciało

Wszystkie jazdy odbywają się pod opieką instruktora.
Mamy certyfikat PZJ.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Gospodarstwo Agroturystyczne SASEK

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie