Opis

Obozy Airsoftowe dla młodzieży

Podczas dwutygodniowego turnusu, specjalnie przygotowany program obozu ASG pozwala zapoznać się z niezbędnymi umiejętnościami wykorzystywanymi na airsoftowym polu walki.

Obóz ASG prowadzony jest przez doświadczoną w airsofcie kadrę. Priorytetem jest bezpieczeństwo. Przed rozpoczęciem zajęć każdy uczestnik przechodzi kurs I pomocy przedmedycznej oraz szkolenie BHP. Dzięki przeszkoleniu, wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze o

O nas

Jesteśmy grupą entuzjastów zaangażowanych w outdoor, wojskowość, strzelectwo i prepering. Naszą kadrę tworzą zarówno zapaleńcy-amatorzy, jak i profesjonaliści z najlepszych jednostek wojskowych Polski i Świata. Zajmujemy się profesjonalną organizacją szkoleń, obozów i wydarzeń o tematyce militarnej. Wyróżnia nas innowacyjność, doświadczenie, unikalna sprawdzona metodyka i indywidualne podejście do każdego klienta.

 

Militarny obóz dla młodzieży 2020

Nasz obóz kierowany jest do osób w wieku 14 – 18 lat (osoby starsze prosimy o kontakt) lubiących aktywny wypoczynek oraz posiadających dobrą kondycję psychofizyczną. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do bardziej złożonych scenariuszy (m.in. typu MilSim) oraz przygotowanie do prowadzenia własnych drużyn airsoftowych i konfrontacji z przeciwnymi drużynami. Staramy się, by program obozu ASG był jak najbardziej intensywny i zawierał tylko potrzebne, treściwe i praktyczne szkolenia. Kadra posiada ogrom zweryfikowanego w środowisku airsoftowym doświadczenia i jest znana z przystępnego podejścia do młodzieży. Nasze obozy militarne znane są z wysokich standardów bezpieczeństwa, które owocują bardzo małą liczbą kontuzji podczas zajęć. 

Airsoft Fun Camp 2020

Jest to obóz ASG przygotowany specjalnie dla osób w wieku 12 – 18 lat lubiących kreatywny i aktywny wypoczynek. Ta specyficzna kolonia militarna jest nasycona najpopularniejszymi scenariuszami airsoftowymi, LARP’ami i szkoleniami nastawionymi głównie na dynamiczne rozgrywki ASG i speedsoft oraz współpracę w drużynie. W trakcie obozu realizujemy również 3 dniowy Milsim z elementami LARP oraz pojazdami militarnymi.

 

 

Zapewniamy:

 • Wysokiej jakości mundury w kolorze olive (spodnie, bluza, kapelusz)
 • Hełm (repliki MICH 2000 lub OPS CORE)
 • Kamizelki taktyczne typu LBV, FLC, ALICE oraz ghillie suits
 • Wyposażenie specjalistyczne i drużynowe
 • Atestowane ochronniki słuchu oraz siatkowe maski na twarz (typu stalker)​
 • Trzy pełne posiłki
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-8 osobowych Z powodu zmiany przepisów organizacyjnych określonych przez ustawę z dnia 29 maja 2020 roku, zakwaterowanie w sezonie 2020 odbędzie się w 10 osobowych namiotach wojskowych, z maksymalną ilością 4 lokatorów.
 • Możliwość zakupienia okularów na miejscu
 • Prezent dla każdego uczestnika - czapka z daszkiem w kolorze coyote brown

Wprowadzenie

Zajęcia na obozie militarnym rozpoczynamy od zapoznania się z regulaminem ośrodka, poligonu oraz pola walki. Następnie odbywa się szkolenie BHP i pierwszej pomocy oraz nauka bezpiecznego posługiwania się używanym wyposażeniem. W części wprowadzającej uczestnicy kolonii wojskowych poznają także psychologię pola walki oraz i poznają zasady jakie panują podczas zajęć taktycznych.

 

Nauka

Szkolenia z działań patrolowych, szturmowych, defensywnych, rozpoznawczych, organizacji zasadzek, punktów obserwacyjnych, baz i wiele innych.

Nawigacja

Ćwiczenia z nawigacji taktycznej, używanie mapy, kompasu oraz nawigacji satelitarnej. Koordynowanie działań w układzie UTM.

Komunikacja

Nauka łączności radiowej i obsługi radiostacji oraz komunikacji niewerbalnej za pomocą znaków ręcznych i innych niestandardowych sposobów komunikacji.

Strzelectwo dynamiczne

Praca nad technikami strzeleckimi, celnością i skróceniem czasu reakcji. Nauka strzelania w improwizowanych postawach strzeleckich.

CQB

Przygotowanie do walki na krótkich dystansach, w ograniczonej przestrzeni, w budynkach i terenie zabudowanym. Elementy działań antyterrorystycznych.

Walka w nocy

Walka w warunkach ograniczonego oświetlenia, techniki i taktyki prowadzenia walki w takich warunkach. Nauka obsługi i zastosowania noktowizji (1+ i 3 generacja) oraz termowizji.

Umiejętności indywidualne

Postawy strzeleckie, techniczne aspekty strzelectwa, ergonomia, odpowiedni dobór wyposażenia i jego konfiguracja, poruszanie się po polu walki, efektywne używanie osłon, pokonywanie przeszkód.

Small Unit Tactics

Taktyki małych zespołów bojowych. Battledrill'e na poziomie sekcji, drużyny oraz plutonu. Używanie podstawowych formacji, reakcje na kontakt, techniki patrolowe.

Warsztaty survivalowe

Nauka przetrwania w strefie klimatów umiarkowanych. Rozpalanie ognia w trudnych warunkach, budowanie schronienia, konstruowanie filtrów wody.

Zakończenie etapu szkoleniowego

Na koniec etapu szkoleniowego każdy uczestnik naszego obozu weźmie udział w sprawdzianie kwalifikującym go na kurs doszkalający do wybranej funkcji w plutonie: dowódcy plutonu / drużyny / sekcji,  strzelca wyborowego, radiooperatora, airsoftowego ratownika taktycznego, operatora karabinu maszynowego lub strzelca.

 

Etap milsimowy

W trakcie tego etapu uczestnik stara się wczuć w operatora w trakcie działań bojowych. Podczas tego tygodnia:

 • gra toczy się przez większość dnia z przerwami na posiłki;
 • uczestnicy wykonują kolejne zadania starając się obronić swoją bazę, rozpoznać siły przeciwnika, osiągnąć przewagę taktyczną i ostatecznie go pokonać;
 • przeprowadzane są misje obserwacji perymetru, obrony umocnionych pozycji, rozpoznawcze, patrole, zasadzki oraz zabezpieczenia terenu;
 • odbywa się Long Recon Patrol z taktycznym nocowaniem (amerykańska racja żywnościowa MRE dla każdego obozowicza!);
 • wykonywany jest nocny szturm na bazę wroga przy użyciu noktowizji, termowizji, pirotechniki, latarek taktycznych oraz laserowych wskaźników celu;
 • uczestnicy obozu biorą udział w rajdzie pojazdami militarnymi.

Arsenał

Podczas naszych obozów uczestnicy, którzy wykupili dostęp do naszej zbrojowni (dodatkowe 200 PLN) będą mogli korzystać z między innymi wymienionych poniżej replik. Należy mieć na uwadze, że wybór repliki będzie zależeć od pełnionej funkcji podczas tygodnia milsimowego lub od typu szkolenia. Część z naszych replik została zmodyfikowana przez HPAirsoft.eu.

 

Repliki karabinów szturmowych:

AR15 - różne wersje (G&G, Classic Army, ICS)

G36c (CYMA)

AK, AKMS, AKM, AK-74, AIMS, AK-105 (LCT, E&L, CYMA)

G3 (LCT)

Repliki karabinów wyborowych:

M14 SOCOM i EBR (G&G)

Remington 700 (Vsr-10 Tokyo Marui)

Repliki karabinów wsparcia (zmodyfikowane na zasilanie HPA):

M249 (Classic Army)

M240 (Matrix)

PKM (A&K)

CKM M2 Browning (custom)

MG36 - AEG (JG)

Inne:

Glock 17 (KWA)

Beretta M9 (Tokyo Marui, WE)

MP5 (Cyma)

Mossberg 500 (AGM)

MP7 (Tokyo Marui)

rewolwer Dan Wesson (ASGDK)

Granatniki (strzelajace granatami TGI):

AT4 (Deep Fire)

M72 LAW (Deep Fire)

Carl Gustav (Ivan Technology)

 

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat OBÓZ ASG RUNOWO !

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie