Opis


Zapraszamy na jazdy konne! Prowadzimy jazdy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców – na placu oraz w terenie. Wszystkie jazdy odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jazdy prowadzimy w grupach bądź indywidualnie – osoby zaawansowane zapraszamy na treningi typowo ujeżdżeniowe, jak i skokowe.

Cennik:

 • Oprowadzanie na koniu (10 minut): 20 PLN
 • Lekcja na lonży (30 minut): 40 PLN
 • Jazda na placu* (1h): 50 PLN
 • Jazda w terenie* (1h): 50 PLN
 • Jazda indywidualna (1h): 50 PLN w dni robocze / 70 PLN w dni wolne i święta
 • Karnet na 4 jazdy* (do wykorzystania w ciągu miesiąca): 160 PLN

Sobotnia szkółka jeździecka

Zapraszamy dzieci i młodzież, które chciałyby zacząć regularnie jeździć i spędzać więcej czasu z końmi na zajęcia sobotniej szkółki jeździeckiej! Co tydzień organizujemy lekcję jazdy konnej w kilkuosobowych grupach, dostosowanych do umiejętności jeźdźców (od początkujących do zaawansowanych, z ambicjami na odznaki PZJ czy zawody). W zależności od pogody i chęci naszych jeźdźców, co jakiś czas w ramach lekcji wyjeżdżamy również w teren. Oprócz jazd, staramy się mieć zajęcia dodatkowe, w tym:

 • wykłady o tematyce jeździeckiej, weterynaryjnej czy hodowlanej,
 • zajęcia w stajni – dowiemy się, jak wyglądają stajenne obowiązki, jak pielęgnować konie oraz jak zadbać o sprzęt,
 • co jakiś czas mamy okazję przyjrzeć się pracy weterynarza oraz kowala,
 • dodatkowe zajęcia z zakresu szeroko pojętego jeździectwa- każda osoba będzie mogła przyjrzeć się sztuce powożenia, woltyżerki oraz pracy z końmi z ziemi poprzez lonżowanie, zabawy z ziemi z zastosowaniem metod naturalnych.

Spotykamy się w każdą sobotę o godzinie 10.00. Zajęcia zwykle trwają do godziny 14.00 – o tej godzinie istnieje możliwość wykupienia domowego, dwudaniowego obiadu.

WEEKEND W SIODLE

Jedna jazda to za mało? Kolejny weekend masz spędzić w domu, mimo tak pięknej pogody za oknem? Jeśli Twoim marzeniem było spróbować jazdy konnej, ale jakoś nigdy nie było okazji, chciałbyś spędzić dwa aktywne dni w siodle, intensywniej potrenować lub po prostu odpocząć od zgiełku miasta- zapraszamy do nas! W ramach weekendu w siodle oferujemy: 2 noclegi, wyżywienie oraz 4 godziny jazdy konnej.  A to wszystko w cenie 300 zł za dwie doby! W trakcie weekendu istnieje możliwość dokupienia dodatkowych jazd według cennika jazd konnych.

Istnieje również możliwość przyjazdu na jedną dobę w cenie 180zł (nocleg, wyżywienie i 2h jazd konnych).

OFERTA DLA DOROSŁYCH

Jazda konna to również i nasza pasja – jednak rekreacja i sport w powszechnie znanej, klasycznej odsłonie nie zaspakaja naszego jeździeckiego apetytu. Jeśli też poszukujecie czegoś innego niż „zwykłe” jazdy konne, realizujemy również:

 • Szkolenia jeźdźców i koni z ziemi ("natural")
 • Treningi w duchu historycznym, w tym łucznictwo konne oraz nauka posługiwania się bronią białą (treningi łucznictwa i szermierki wpierw z ziemi, następnie konno)
 • Rajdy i dłuższe wypady w teren z popasem

Każde z tych zajęć możemy zrealizować dla Państwa w ramach weekendu w siodle lub zgodnie z cennikiem jazd grupowych i indywidualnych – zarówno z ziemi, jak i konno. By ustalić swój własny plan weekendu, a jesteście zainteresowani którąś z powyższych lekcji bądź aktywności, zapraszamy do kontaktu e-mailowo, facebookowo lub telefonicznie.

 

OŚRODEK I OKOLICA

Nasz obiekt zajmuje obszar 20 hektarów, z czego 12ha to pastwiska przeznaczone na wypas dla koni.

Do celów treningowych udostępniamy 3 ogrodzone place, w tym- duży maneż piaszczysty z kompletem przeszkód, mały czworobok piaszczysty o wymiarach 20×40 z literami oraz duży plac trawiasty.

W sąsiedztwie dużego placu usytuowany jest przeszklony budynek, pełniący w okresie wakacyjnym rolę stołówki, natomiast poza wakacjami kawiarni oraz centrum konferencyjnego. Na parterze znajduje się jadalnia z kominkiem, łazienka,  wyposażone zaplecze kuchenne oraz biuro. Na piętrze znajdują się 3 pokoje gościnne oraz łazienka. Kawiarnia idealnie nadaje się na różne imprezy okolicznościowe.

Dysponujemy bazą noclegową z pokojami usytuowanymi bezpośrednio nad stajnią, a także budynek mieszczący wyłącznie pokoje wraz z łazienkami.

Na terenie ośrodka dysponujemy również piętrowym domkiem myśliwskim z gankiem, usytuowanym nad stawem, w otoczeniu pastwisk.

Atutem naszej stajni jest spokojna, zalesiona okolica , doskonale nadająca się do krótkich, jak i długich wyjazdów w teren jak również wycieczek pieszych lub rowerowych. Organizujemy również rajdy, urozmaicone dzięki zróżnicowaniu terenu- przeprawiamy się przez pobliskie rzeki oraz wzgórza.

W pobliżu Stadniny znajduje się niewielkie jezioro Runowo, z wydzieloną plażą, kąpieliskiem oraz pomostem.

W naszej okolicy znajduje się również Rezerwat Przyrody Grodzisko Runowo, będący rezerwatem leśno-archeologicznym. Ochronie rezerwatu podlegają stanowiska buczyny, buków i dębach o obwodach przekraczających 3 metry, jak również pozostałości słowiańskiego grodziska wraz z osadą i cmentarzyskiem kurhanowym nad rzeką Pogorzelicą (pochodzącymi z II połowy IX wieku). Stanowisko archeologiczne jest wpisane do rejestru dóbr kultury i zostało objęte ścisłą ochroną konserwatorską.

Runowo 62, 76-230 Potęgowo, woj. pomorskie
NIP: 841-118-39-40

biuro@stadninarunowo.pl

https://www.facebook.com/stadninarunowo/

+ 48 692 645 631

+48 505 756 854

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Stadnina Koni Runowo

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie