Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

Dance Group. Taneczne stowarzyszenie. Taniec dzieci

Poznań (Wielkopolskie)

Opis

Nasze studio to 480 m2 powierzchni, taneczny klimat i przyjazna atmosfera

- 3 sale taneczne (100m2, 110m2 i 70 m2) z lustrami i klimatyzacją, wyposażone w profesjonalne nagłośnienie

- 4 szatnie

- hol z recepcją

- miejsce do nauki

Studio znajduje się w Galerii Podolany, w której znajdują się: restauracja/ pizzeria,  poczta, apteka, Polska Chata, ksero, dentysta, sklepy usługowe, lekarz, papugarnia.

Ponadto: duży parking, winda, schody ruchome, obok galerii sklep papierniczy, fitness i squash

dojazd: autobusy 168, 183 

OFERUJEMY

- zajęcia taneczne  dla dzieci już od 4-go r.ż., zajęcia dla młodzieży i dla dorosłych (Street Dance, Hip Hop, Waacking, Free Style, Balet, Break Dance, Zumba, Modern Jazz, Jazz, Stretching, Shuffle Dance )

- Gimnastyka Artystyczna

- warsztaty taneczne

- półkolonie

- koncerty

- pokazy artystyczne

 - obozy letnie         

WAACKING  

Styl, który wymaga szybkiej i precyzyjnej pracy rąk. 

Taniec klubowy, który powstał w Stanach zjednoczonych na początku lat 70 w Los Angeles. Opiera się na charakterystycznym ruchu rąk, które dokładnie odwzorowują wszystkie dźwięki w muzyce. Bardzo ważne  jest również przekazanie publiczności emocji jak również wyraz sceniczny.

Jest to bardzo energetyczny taniec, kobiecy, trudny, wymaga dobrej techniki.

     
SHUFFLE DANCE  

Szybki taniec nóg.

Praca nóg, wymagana duża koordynacja ruchowa. Połączenie stylów HOUSE i króków Michaela Jacksona.

Strój: luźny, wygodny, obuwie zmienne sportowe, upięte włosy.

   

 

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA   

Zajęcia obejmujące rozszerzone podstawy gimnastyki artystycznej i akrobatyki. Obejmują: rozciąganie, naukę elementów akrobatycznych: przerzut bokiem, stanie na rękach, przejście w przód i tył, fiflak, kołyska, skoki, przewlek, stójka do mostka, gibkość na łokciach itd...

Na zajęciach obowiązują: leginsy, baletki lub czyste, świeże skarpetki, body lub obcisła bluzeczka, upięte włosy.

   

 

STRETCHING   Zajęcia przeznaczone dla tancerzy jak również dla osób, które nie tańczą na codzień, ale chcą uelastycznić swoje ciało lub zniwelować ból pleców. Stretching przyczynia się do poszerzania zakresu ruchu, przygotowuje do szpagatów, praca polega nie tylko na rozciąganiu głównych mięśni ale również tych najmniejszych. Stretching jest również formą relaksacji dla miesni.
     
ZUMBA   

ZUMBA to taniec, do którego wplatamy elementy fitnessu. Tańczony jest do wesołej, expresyjnej muzyki disco -latino. Ruchy są energiczne, łączone z ekspresją ciała (klaskaniem, okrzykami, tupaniem). Choreografie  tworzone są do danej piosenki. Priorytetem zajęć jest dobra zabawa i radość z tańca. Podczas tej zabawy tańcem przemyca się ćwiczenia wzmacniające mięśnie.  Choreografie są bardzo rytmiczne i dynamiczne.

Na zajęcia zabieramy: kolorowy wygodny strój, miękkie obuwie zmienne (tenisówki), napój i dobry humor :-)

Obowiązują upięte włosy.

   

 

BREAK DANCE  

Taniec obfity w akrobatyczne ruchy na wysokim poziomie. Można powiedzieć, że jest to taniec do góry nogami, ponieważ większość elementów wykonuje się na rękach, barkach, plecach lub głowie.

Zajęcia przeznaczone dla wytrwałych, chcących łamać prawa fizyki i rozwijać swoje ciało. Taniec jest dynamiczny i rytmiczny tańczony do muzyki funky.

Na zajęciach obowiązuje: wygodny strój, obuwie zmienne na gumowej podeszwie (trampki, adidasy, tenisówki), napój.

   

 

EASY 1 ,  EASY 2, HIP HOP 12-15  

TANECZNE GRUPY POCZĄTKUJĄCE i ŚREDNIOZAAWANSOWANE

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-16 lat, które rozpoczynają naukę tańca. Uczą podstaw HipHopu, Funk'y, Locking'u, Old School'u, Jazzu. Rozwijają koordynację ruchową, elastyczność klatki piersiowej, uczą podstaw techniki tanecznej,  sposobów poruszania się w danych stylach tanecznych. Podczas zajęć dzieci uczą się kroków tanecznych i etiudek taneczmych bądź dłuższych choreografii oraz ćwiczeń technicznych.

Na zajęciach obowiązuje: wygodny strój: leginsy, dresy, bluzeczka z krótkim rękawkiem, buty zmienne na miękkiej gumie (tenisówki), napój, upięte włosy. JAZZ - leginsy, obcisła bluzeczka, bezpalcówki lub jazzówki lub skarpetki.

 

   

 

JAZZ   /

MODERN JAZZ

 

Podstawą techniki jazzowej i modern jest balet. Style te pozbawione są jednach sztywnych ruchów, jakie charakteryzują balet. Pozwalają na dużą swobodę ruchu i ekspresji a także improwizacji. Zawierają dużą dawkę dynamiki ruchu. Cechami charakterystycznymi tańca jazzowego i modern jest izolowanie poszczególnych części ciała, którymi porusza się w różnych płaszczyznach (dużo podłogi) i w różnym tempie. Techniki te doskonale rozwijają wszystkie grupy mięśniowe, poprawiają ogólną sprawność ciała, gibkość, płynność oraz elastyczność, uczą wyrażać emocje i uczucia. Style czasami wzbogacane o elementy akrobatyczne.

Jazz to styl obecny niemalże wszędzie – w musicalach, teledyskach, programach telewizyjnych You Can Dance, Got to Dance.

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój, obuwie: jazzówki, włosy upięte oraz picie.

 

   

 

HIP HOP   

Najbardziej popularny wśród tancerzy styl. Widoczny w wielu teledyskach hip hopowych oraz programach rozrywkowych You Can Dance, Got to Dance, Mam Talent.

Charakterystyczną cechą stylu  jest ciągła praca nóg ugiętych w kolanach oraz praca klatką piersiową. W tańcu tym, jak w jazzie, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Ruch może być kreowany w sposób dowolny – może być gwałtowny, synkopowany, ale też płynny i ciągły. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna.

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój oraz obuwie zmienne, włosy upięte plus picie.

   

 

STREET DANCE  

Na zajęciach przeważa styl Hip Hop z elementami kultury hiphopowej: house, popping, locking, dancehall

   

 

BALET 

 

Podstawy techniki baletowej przy drążku.

Klasyka jest podstawą umiejętności każdego tancerza.

Poprzez udział w zajęciach dziecko kształtuje piękną pozycję ciała, uczy się techniki baletowej, nabiera gracji, uczy się kontroli nad własnym ciałem, prowadzenia ruchów we właściwy sposób, wzmacnia mięśnie, co pozwala na wysokie wybicia, szybkie zwroty w ruchach ciała. Ćwiczenia klasyczne rozciągają, uelastyczniają i wzmacniają mięśnie oraz ścięgna.

Na zajęciach obowiązuje: spódniczka baletowa, body lub obcisła bluzeczka, leginsy lub rajstopki, baletki lub skarpetki, upięte włosy.

Dzieci uczestniczą w zajęciach bez rodziców.

 

 

 

AFERKA, AFERA,  HICIORKI, ANGELS, H2, LEMONIADA, NA DWA,  POWIEM MAMIE  

TANECZNE GRUPY PREZENTACYJNE w wieku 6-19 lat

Zamknięte grupy taneczne wyjazdowe. O przynależności do grupy decyduje instruktor.

Tancerz zobowiązany jest uczestniczyć w zajęciach przez cały rok szkolny. Podczas zajęć tworzone są choreografie, z którymi zespół prezentuje się na turniejach i festiwalach w całej Polsce, czasem za granicą.

Więcej info na temat zespołów: galeria zdjęć, filmiki z choreografiami, osiągnięcia na stronie www.taniecdzieci.com

Wszystkie choreografie można obejrzeć na kanale YOUTUBE wpisując RAMPA DANCE
   

 

FREE STYLE HIP HOP   

Rozwijanie umiejętności tanecznych solo, ukierunkowanie na własny styl, improwizacja ruchowa do podawanych przez instruktora zadań ruchowych.

Każdy hiphopowy tancerz powyżej 11-go roku zycia powinien nabywać umiejętności free styl'u, aby umieć samodzielnie go wykonać i wyrazić siebie w tańcu. Dopiero przy umiejętności samodzielnego odtworzenia muzyki ruchem tancerz  zaczyna rozumieć Hip Hop.

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój oraz obuwie zmienne, włosy upięt

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Dance Group. Taneczne stowarzyszenie. Taniec dzieci

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie