Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

Salsa Fuerte

Opole (Opolskie)

Opis

Kubański puls Opolszczyzny
czyli Akademia Kultury Alternatywnej FUERTE

Kubański puls Opolszczyzny czyli Akademia Kultury Alternatywnej FUERTE
Soczysta od pomidorów, ostra od pieprzu i gorąca od tabasko… pełna nietuzinkowych rytmów, płomiennych melodii i ognistych ruchów … SALSA, czyli sos, muzyka, taniec oraz Akademia Kultury Alternatywnej Fuerte!

AKA Fuerte to opolskie stowarzyszenie zrzeszające miłośników tańca, muzyki i kultury afrokubańskiej. Jego ideą jest upowszechnianie aktywnego stylu życia, szczególnie wśród dorosłych – pracujących.

Członkowie stowarzyszenia prowadzą lekcje tańców karaibskich (głównie salsy, bachaty, marengue, kizomby, reggaetonu), organizują warsztaty, pokazy choreograficzne, projekcje filmów i imprezy kulturalne. Starają się promować taniec jako alternatywną formę spędzania czasu i profilaktykę stresu.

Oferta kursów

Kasia Reggaeton Salsa Fuerte

Reggaeton

Lekcja tańca gorąca jak wulkan – dynamiczna salsa z domieszką kubańskiego “hip-hopu” (roboczo wyjaśniając, bo z hip-hopem ma to niewiele wspólnego, acz wydaje się być podobne). Zajęcia bardzo żywe, dość szybkie i energiczne (pozytywnie męczące). Na pewno można spalić trochę kalorii i popracować nad jędrnością strategicznych w tańcu części ciała ? Polecane zarówno dla Pań i Panów. Świetnie ćwiczy koordynacje ruchowe, dynamikę tańca, bodymovment (w tym wszelkie falki, wygięcia, zejścia na podłogę, shake’i, pracę bioder i klatki piersiowej). Będzie intensywnie, dlatego prosimy o zaopatrzenie się w wodę.

REGGAETON to tak naprawdę muzyka pochodząca z Portoryko. Trochę błędnie w Polsce przyjęła się nazwa reggaeton na określenie CUBATONU (czyli tego co tańczymy do muzyki reggaeton). Wywodzi się z dancehallu i łączy w sobie elementy muzyki latynoamerykańskiej. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, reggaeton brzmi podobnie do muzyki hip-hop, z tą istotną róznicą, że w w hip-hopie i rapie, dźwięk stanowi tło do słów, w reggaetonie jest równie ważny co tekst. Elementem charakterystycznym reggaetonu jest syntezowany perkusyjny rytm, zwany Dem Bow. To on dyktuje nam kroki.

Uwaga! Na zajęcia koniecznie trzeba przynieść wygodne buty, na amortyzującej podeszwie (potocznie określane “adidaski”. Zbyt cienka podeszwa lub taniec na boso może niepotrzebnie obciążać stawy). Wygodne koszulki i spodnie (dresy, leginsy) wskazane.

WODA obowiązkowa! Bo można się spocić.

UWAGA, UWAGA!!!!! Zachęcamy Panów do włączenia się w zajęcia. To świetna okazja żebyście potrenowali swoje ruchy i ruszki, rozciągnęli mięśnie, usprawnili pracę Waszego całego ciała i nabrali kondycji w tańcu.

Łukasz Salsa Con Reggaeton

Salsa con Reggaeton

Genialna zabawa do porywającej muzyki. Mieszanka salsy i reggaetonu! Chciałoby się powiedzieć – mieszanka wybuchowa.
Wszystko co najlepsze w rytm najlepszych muzycznych przebojów. To zajęcia, przy których każdy uroni choć odrobinę potu.  Godzina tańca, w trakcie którego będziecie uczyć się podstawowych kroków salsy i reggaetonu, właściwych ruchów ciała, wyczucia muzyki i spontanicznej zabawy w rytm wspaniałych utworów. Wszystko będzie połączone w prostą choreografię, która zawsze ma na celu – przede wszystkim – dobrą zabawę. W ostatniej części zajęć – wielki finał, czyli 20 minut konkretnej zabawy z układem. Kurs polecany dla Pań i Panów, którzy chcą rozwijać się wszechstronnie, aktywnie spalając przy tym zbędne kalorie, kurs dla tych, co mają ochotę  poszaleć na parkiecie.

Salsa Solo sexy Magdalena

Salsa Solo

Czas zrobić coś dla siebie. Tak, tak! Ty też masz do tego prawo. Zapraszamy Cię do świetnej zabawy i intensywnej nauki. To nie będzie zwyczajny kurs tańca, ale prawdziwa podróż do wnętrza kobiety. To czas żeby znaleźć w sobie siłę do poszukiwania radości, przyjemności i relaksu, ale też wytrwałości i ambicji.

Poznasz kroki zmysłowego i równocześnie bardzo energicznego tańca, tradycyjną kubańską muzykę, kulturę i historię Karaibów. Kurs przygotowany jest z myślą o paniach i dziewczyn, które planują cieszyć się tańcem bez udziału partnera. Rozpoczynamy od nauki kroków podstawowych, które od pierwszych zajęć będą wykorzystywane do budowania krótkich i przyjemnych choreografii. Będziemy szlifować technikę, korygować postawę ciała, poprawiać precyzję tańca a z czasem popracujemy nad kubańskich stylingiem, wyczuciem i interpretacją muzyki, a także izolacją mięśni, płynnością ruchów, dynamiką i rytmiką. Zajęcia staną się świetną okazją do pracy nad sylwetką, jędrnością i elastycznością ciała oraz sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.

UWAGA!!!! Pamiętaj o zmiennych butach (na podeszwie nierysującej parkiet) oraz wodzie do picia. Ubierz się wygodnie, zgodnie z zasadą, która brzmi „masz podobać się sama sobie” (w końcu przez godzinę będziesz śledzić swoje obicie w lustrze) Polecamy swobodne koszulki i bezrękawniki, leginsy. Czasami zaś zachęcać Was będziemy do przyodziania sukienki lub spódnicy (żeby się tej naszej kobiecości stało zadość).

Granica wieku? Ha ha ha. Takie coś nie istnieje. Tańczyć można zawsze. I do tego serdecznie zachęcamy. Niezależnie od tego czy masz lat 14 czy 84 możesz na tanecznym parkiecie realizować swoje pasje!

zdrowy-kregoslup

Zdrowy Kręgosłup (FIT)

Uczysz się, studiujesz, pracujesz, siedzisz przy komputerze, garbisz się, boli Cię kręgosłup, te zajęcia są stworzone dla Ciebie. U nas dowiesz się jakich ruchów nie toleruje twój kręgosłup, a jakie potrzebuje.

Wzmocnisz swój gorset mięśniowy (mięśnie brzucha, pleców, pośladków), popracujesz nad prawidłową sylwetką.

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną fizjoterapeutkę, przy wykorzystaniu znanych metod współczesnej fizjoterapii. Urozmaiceniem będą ćwiczenia na piłkach i przy użyciu taśm.

Jedyne co potrzebujesz to wygodny strój, obuwie, karimata, woda i pozytywne nastawienie – resztą zajmie się mgr Madzia 

Zapraszamy na zajęcia zdrowy kręgosłup, które mają charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i kręgosłupa.

Fueerte Team

Bachata Solo

Mamy dla Was świetną propozycję. Bachata solo. Zmysłowy, romantyczny i wyjątkowo kobiecy dominikański taniec. Świetnie ćwiczy precyzję i płynność ruchów, wyczucie rytmu, bodymovment, izolację mięśni. Przy okazji daję okazję do poszukiwania sedna kobiecości w tańcu. Jest subtelny, spokojny i równocześnie dynamiczny. Prawdziwy relaks i sposób na stresujący dzień. Bachata – subtelna, uwodzicielska, rytmiczna i relaksująca. To będzie świetna zabawa połączona z  nauką. W pierwszej kolejności będziemy trenować podstawowe kroki i ruchy, następnie przyłożymy się do Twojej techniki, bodymovmentu, izolacji mięśni. W następnym etapie będziemy pracować nad lady stylingiem i wyczuciem muzyki. Kurs będzie intensywny, ale nie wyczerpujący. Polecany szczególnie dla Pań, które nie przepadają za nadmiernym wysiłkiem fizycznym. To oczywiście wcale nie znaczy, że przy okazji aerobowych zajęć nie spali się kilku zbędnych kilogramów i nie porzeźbi zgrabnej sylwetki.

Kurs zostanie uzupełniony nauką kroków salsowych. Bo nie sposób obyć się bez tego niepowtarzalnego tańca. Salsa to kubański styl muzyczny i taneczny. Jest energiczny, dynamiczny, rytmiczny, bardzo porywający.

Nasze zajęcia będą przepełnione muzyką. Większość kroków wprowadzana jest w tańcu, bez zatrzymywania. Na każdej lekcji budowana jest nowa krótka choreografia, w trakcie której będziesz ćwiczyć nowe elementy oraz trenować już wcześniej nauczone kroczki. Takim sposobem Panie na różnych poziomach zaawansowania mogą bawić i rozwijać się razem.

UWAGA!!!! Pamiętaj o zmiennych butach (na podeszwie nierysującej parkiet) oraz wodzie do picia. Ubierz się wygodnie, zgodnie z zasadą, która brzmi “masz podobać się sama sobie” (w końcu przez godzinę będziesz śledzić swoje obicie w lustrze  ) Polecamy swobodne koszulki i bezrękawniki, leginsy.

Granica wieku? Ha ha ha. Takie coś nie istnieje. Tańczyć można zawsze. I do tego serdecznie zachęcamy. Niezależnie od tego czy masz lat 14 czy 84 możesz na tanecznym parkiecie realizować swoje pasje!

Bachata Promo

BACHATA PARY

Wyjątkowo zmysłowe i rytmiczne połączenie dominikańskiej kultury, świetny trening prowadzenia, pewności siebie, wyczucia muzyki i rytmu, a także niepowtarzalna zabawa w gorącej atmosferze Karaibów. W miłej atmosferze i z wysoce metodycznym podejściem będziemy uczyć  kroków bachaty, techniki świadomego prowadzenia partnerki (a także zasad bycia prowadzonym, czyli wersja dla Pań), footworków (króciutkich solowych kroków) i, co najważniejsze, ciekawych prowadzeń w parze. Zależy nam żebyś czuł się w tańcu swobodnie i pewnie, tak aby nasz salsotekowy parkiet stał się dla Ciebie polem do prawdziwej zabawy i relaksu.

Nasze lekcje ukierunkowane są przede wszystkim na naukę bachaty tańczonej w parach (acz w naszej ofercie znajdziesz też lekcje tańca solo), ze szczególnym naciskiem na umiejętności interpretacji i zrozumienia muzyki, wyczuwania rytmu oraz świadomego prowadzenia partnerki (coś dla Panów) i świadomego odbioru sygnałów wysyłanych przez partnera (coś dla Pań).

Bachata Promo

BACHATA SENSUAL – pary

Będzie sensualowo, zmysłowo i romantycznie. Uff… Bachata to dominikański taniec oparty na prostym kroku bazowym. Jest tańczony w bliskim prowadzeniu (oj, bardzo bliskim), w ciągłym fizycznym kontakcie z partnerem. Kwit esencją tego sensualowego tańca są zmysłowe figury, pełne falek i izolacji, trików i wychyleń. Zajęcia na naszym kursie to świetny trening prowadzenia, pewności siebie, wyczucia muzyki, a także niepowtarzalna zabawa do miłosnej atmosfery Karaibów. W miłej atmosferze i z wysoce metodycznym podejściem będzie uczyć się kolejnych kroków, ruchów i prowadzeń. Nasze lekcje ukierunkowane są przede wszystkim na trening umiejętności interpretacji i zrozumienia muzyki, wyczuwania rytmu oraz świadomego prowadzenia partnerki (coś dla Panów) i świadomego odbioru sygnałów wysyłanych przez partnera (coś dla Pań). Wbrew powszechnemu przekonaniu mężczyzna w bachacie jest delikatny, czuły i nie traci przy tym ani grama na swojej męskości.

Uwaga!!! Pamiętajcie o obuwiu zmiennym (takim, którego podeszwa nie będzie brudzić i rysować parkietu). Woda do picia wskazana.

Warsztaty - przykład

SALSA PARY

Salsa! Jak zawsze w najlepszym wydaniu. Dynamiczna, stylowa, uwodzicielska… no i… (tu wersja dla Panów) taaaaka męska.

Nasze lekcje ukierunkowane są na naukę salsy w parach, ze szczególnym naciskiem na umiejętności interpretacji i zrozumienia muzyki, wyczuwania rytmu oraz świadomego prowadzenia partnerki (coś dla Panów) i świadomego odbioru sygnałów wysyłanych przez partnera (coś dla Pań). Zajęcia będą czasami urozmaicane nauką kubańskiego stylu Rueda de Casino (tańczenie po okręgu, z częstą zmianą partnerek) – świetny sposób na integrację grupy, wyćwiczenie rytmu oraz prowadzenia w tańcu.

Kizomba Salsa Fuerte

KIZOMBA PARY

Nic tak nie rozgrzewa jak objęcia drugiego człowieka… Oh kizomba. Rozgrzewa do czerwoności! Taniec niezwykle zmysłowy, spokojny i równocześnie porywający, wręcz transowy. Coraz popularniejszy na polskich parkietach. Powstał w latach 70′ w Angoli a wywodzi się z karaibskiego zouk’a. Muzyka oparta jest na wolnym i wyraźnym beat’cie. Kizobma charakteryzuje się wyjątkowo bliskim kontaktem partnerów i jej sednem jest pewne, umiejętne prowadzenie i dobra interpretacja muzyki.

Na naszym kursie największy nacisk kładziony jest na technikę tańca i właściwe prowadzenie partnerki, a te umiejętności przydają się nie tylko na kizombowym parkiecie. Dlatego też na kurs zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i takie, które posiadając doświadczenie w innych technikach.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Salsa Fuerte

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Czekamy na Ciebie

Godziny otwarcia

Poniedziałek 17:30 - 22:00
Wtorek 17:30 - 22:00
Środa 17:30 - 22:00
Czwartek 17:30 - 22:00
Piątek 17:30 - 22:00
Sobota Nieczynne
Niedziela Nieczynne