Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

Szkoła Tańca "Baletka"

Legionowo (Mazowieckie)

Opis

Szkoła Tańca „Baletka” to miejsce wyjątkowe, tworzone ze szczerej pasji i miłości do tańca.

Zamiarem naszej pracy, poza oczywistą zdolnością pięknego poruszania się, jest przekazanie zamiłowania do tego co robimy, do czego zmierzamy.

Nikt nie musi stać się profesjonalnym tancerzem, ale ważne by w tym co robimy towarzyszyła nam pasja.

Poprzez ciekawy zestaw zajęć i świetnych instruktorów dajemy możliwość nauki na najwyższym poziomie, bez względu na poziom zaawansowania.

Nasza oferta opiera się głównie na tańcu klasycznym. Zajęcia prowadzone są w grupach dostosowanych do wieku i stopnia zaawansowania.

Proponujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz lekcje indywidualne.

Program zajęć obejmuje także naukę podstawowych kroków z technik tańca ludowego, charakterystycznego, jazzowego, współczesnego i użytkowego.

Dzięki temu nasi uczniowie rozwijają się bardzo wszechstronnie oraz umieją łączyć i wykorzystywać powyższe techniki w zróżnicowanych stylistycznie choreografiach.

Balet uczy cierpliwości w zdobywaniu celu, uczy pokonywania przeszkód gdy zmagamy się z niedoskonałością własnego ciała, daje lekcję pokory życiowej i chęci ciągłego samodoskonalenia. Większość z tych wartości jest na tyle uniwersalna, że możemy przenieść je na inne dziedziny naszego życia.

Taniec klasyczny jest jedną z najstarszych technik tanecznych opracowanych i opisanych bardzo szczegółowo. Jego prawidłowe wykonanie to efekt wielu lat ciężkiej pracy nad własnym ciałem i umysłem.

Balet jest techniką uniwersalną, podstawą, do której odnoszą się inne techniki i zapożyczają z niej pozy, figury czy nazewnictwo.

 

Pedagodzy

Szkoła oferuje naukę na najwyższym poziomie. Nauczyciele oprócz wykształcenia posiadają pasję do swojego zawodu, czynnie występują na scenie a swoje doświadczenie przekazują uczniom z pełnym zaangażowaniem.

Pani Baletka Ewa Budny - Orłowska


Tancerka, pedagog, choreograf

Ewa Budny-Orłowska

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba”. Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Łącząc pracę ze studiami ukończyła wydział V na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Taniec, specjalizacja Pedagogika Baletowa oraz polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę solistki rozwijała także współpracując ze sceną baletową Teatru Palladium, w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej. Występowała w spektaklach operetkowych i jazzowych Teatru Muzycznego i Teatru Rampa. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2008 roku. Od 2011 roku prowadzi autorskie zajęcia w Legionowie jako Pani Baletka. Od 2013 roku współpracuje z Filharmonią Podlaską w musicalu „Upiór w Operze”, w Warszawie można ją oglądać w Teatrze Niewielkim w spektaklach dla dzieci. Uczniowie Szkoły Tańca Baletka kontynuują naukę w warszawskiej Szkole Baletowej oraz zdobywają liczne nagrody na konkursach. Jej pasją poza tańcem jest gotowanie i podróże. Jest mamą małej Lilki, która od pierwszych dni ćwiczy z mamą szpagaty.

Marysia Czechowicz

Maria Czechowicz

Tancerka, pedagog

Z tańcem spotkała się w wieku 5 w warszawskim zespole tańca ludowego „Lazurki”. W wieku 8 lat rozpoczęła edukację baletową początkowo w Studiu Taneczno-Aktorskim w Warszawie. Po roku, po pomyślnie zdanym egzaminie rozpoczęła edukację w Państwowej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. W roku 2004-2005 debiutowała na dużej scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w roli Amorka w balecie „Dziadek do orzechów”, następnie brała udział w „Magicznym Doremiku” oraz balecie „Romeo i Julia” wystawianym w Teatrze Narodowym.

Marta Żabka

Marta Żabka

Tancerka, pedagog, instruktorka fitness

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Swoją karierę rozpoczęła od współpracy z Operą Nova w Bydgoszczy zdobywając doświadczenie w rolach baletowych. Następnie przez wiele lat pracowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni spełniając się w rolach musicalowych i aktorskich. Ostatnio związana z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie. Absolwentka wydziału tańca na Uniwersytecie muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, posiada także uprawnienia instruktora fitness. Mama 4-letniego Franka, na zajęciach z dziećmi dzieli się swoją kreatywnością i miłością do tańca.

Katarzyna Pursa

Katarzyna Pursa

Tancerka, instruktorka i choreograf

Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 15 lat pod okiem własnego brata – Jakuba Pursa w Studio Tańca Art Dance Complex. Po roku ciężkiej pracy została finalistką Krajowych Mistrzostw IDO, a w następnym sezonie reprezentowała Polskę jako solistka na arenie międzynarodowej. Na swoim koncie ma wiele sukcesów zawodowych, m.in. udział w trasie koncertowej „Rock Loves Chopin” ze Stołeczną Estradą (Shenzen – Chiny, Wilno – Litwa), udział oraz zdobycie drugiego miejsca w show telewizyjnym „Got To Dance Tylko Taniec” oraz wiele innych projektów artystycznych. Jej podopieczni kilkakrotnie stanęli na podium Krajowych Mistrzostw IDO. W listopadzie 2018 roku współtworzyła i koordynowała pracę oprawy artystycznej Roksany Węgiel podczas Junior Eurovision Song Contest 2018 na Białorusi. Taniec to jej życiowa pasja, nieustannie szkoli się jako tancerka i instruktorka tańca zdobywając doświadczenie na licznych warsztatach i projektach, w których bierze udział.

Piotr Garczyński

Piotr Karol Garczyński

Tancerz, instruktor tańca

Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 6 lat w ZPIT UW Warszawianka. Wraz z zespołem występował w kraju i za granicą oraz osiągnął trzykrotne Mistrzostwo Polski w Tańcach Polskich . Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie  Tańczył między innymi w „Dziadku do Orzechów” na scenie TW czy w musicalu „Upiór w Operze” wraz z Teatrem Roma. Obecnie jest Tancerzem Solistą RZAWP. Warsztat pedagogiczny oraz techniki tańca jazzowego kształci współpracując z Piotrem Galińskim. Prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, a w wolnych chwilach zajmuje się animacją taneczną grup zagranicznych. Marzy o podróży tanecznej po Hiszpanii i krajach latynoamerykańskich. Motto: Taniec jest dobry na wszystko!

Monika Misiaszek

Monika Misiaszek

 Instruktorka jogi

  Związana z jogą od 2007 roku praktykowaną w nurcie Iyengara i Viniasy. W 2018 ukończyła kurs nauczycielski Viniasa Yoga Teacher RYT 200 w Astanga Yoga Studio w Warszawie oraz kurs Instruktora Jogi dla Dzieci pod okiem Agnieszki Lasoty. Marzy, aby każdy mógł spróbować praktyki w rytmie swojego oddechu, poczuć lepiej swoje ciało i usłyszeć co mówi. W nauczanie i praktykę wkłada swoje serce, dlatego każde zajęcia z nią są wyjątkowe.

Mariusz Karpiński

Mariusz Karpiński

Tancerz, pedagog tańca i instruktor jogi

Tancerz, pedagog tańca i instruktor jogi. Uczęszczał do Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego na wydziale Menedżer Animator Kultury. Od 2009 roku Tancerz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i Warszawskiej Opery Kameralnej. Od ponad 10 lat prowadzi zajęcia jogi metodą Sivanandy, która jest zarówno jego pasją i pomocą psychofizyczną dla siebie i ludzi, którzy żyją w pędzie otaczającej nas rzeczywistości.

 

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat Szkoła Tańca "Baletka"

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Czekamy na Ciebie

Godziny otwarcia

Poniedziałek 16:00 - 21:00
Wtorek 16:00 - 21:00
Środa 16:00 - 21:00
Czwartek 16:00 - 21:00
Piątek 16:00 - 21:00
Sobota 09:00 - 15:00
Niedziela Nieczynne