Sport Szkoła tańca Atrakcje lokalne / Sport

KRAKÓW DANCE WORKS

Kraków (Małopolskie)

Opis

Działamy trochę inaczej niż większość studiów tanecznych. Jesteśmy zbiorem różnych szkół, grup i osobowości, które współtworzą wspaniałe miejsce w sercu Krakowa. Każda ze szkół odpowiedzialna jest za naukę przyjaznych kursów dla początkujących – oprócz tego każda ma prawo do korzystania ze studia tak, jak się jej podoba. Oznacza to, że dziać się będzie zawsze coś nowego, interesującego, eksperymentalnego. Znaczy to również, że jeśli tylko masz motywacje do zajęć i zajawek pośrednio związanych z tańcem, w studiu będziesz mieć szansę poznania innych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wspólnie sprawicie, że marzenia staną się rzeczywistością.

KURSY TAŃCA

Uwielbiamy uczyć szerokiej gamy tańców. Dzięki temu pozostajemy śmiali i ciągle otwarci na nowe pomysły. Oznacza to również, że dbamy o prawidłowe techniczne podstawy w każdym z różnych stylów.

Większość zajęć jest za 15zł, ale w zależności od okazji cena może się różnić, więc warto sprawdzić szczegóły.

CZWARTKOWE WPRAWKI BALFOLKOWE

Powrót do europejskich tanecznych korzeni połączony ze współczesną wrażliwością.

Balfolk celebruje tradycyjne tańce ludowe z całej Europy. Tak jak ludy Europy posiadają różnorodne dziedzictwo, tak samo różnorodny są tańce balfolkowe. Spośród ich wielu rodzajów nauczysz się tych prostych i operujących na powtórzeniach choreografii, pełnych energii i wymagających współpracy w grupie oraz majestatycznych tańców w parach przy akompaniamencie egzotycznych schematów taktowych.

Zobacz ducha balfolku, wspaniale ujęty przez producentkę filmów Laetitię Carton w jej nominowanym do Cezara dokumencie „Le Grand Bal”.

Każdy z cotygodniowych warsztatów koncentrować się będzie na innym aspekcie jednego z wielu balfolkowych tańców. Przyjazny dla początkujących. Można przyjść bez partnera. 15 zł/warsztat.

Pierwsze zajęcia w czwartek, 16-go stycznia o 20.00.

Po zajęciach można zostać na Balfolkowe tańce i hulanki. 5 zł/os. będzie zbierane na Balfolkowy Weekend Majowy.

BLUES DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Naucz się całej gamy stylów tańca bluesowego podczas zajęć dla początkujących.


UWAGA! The class day and time have been changed. They have been moved to WEDNESDAYS from 19:00-20:00h.

 

 

Tak jak wszystkie tańce folkowe na świecie, blues składa się z wielu odrębnych stylów. Gdziekolwiek tylko blues zawędrował, lokalne tradycje wpłynęły na to w jaki sposób ludzie wyrażają się w tańcu i w muzyce. Najlepszym sposobem nauki bluesa jest podążenie za korzeniami każdego stylu, gdziekolwiek tylko został on wynaleziony. Tym sposobem nauczysz się nie tylko poruszać w odpowiedni sposób – dowiesz się również dlaczego tak właśnie poruszać się uczysz.

 

Podczas tego kursu dla początkujących przyjrzymy się różnym stylom bluesa i nauczymy się z nich korzystać do budowy tanecznych fundamentów. Dowiemy się o historycznych uwarunkowaniach danych technik tanecznych. Na tych zajęciach nauczymy się również w jaki sposób tańczy się bluesa dzisiaj – w Polsce i w Europie.

Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest wymagane. Można przyjść bez partnera. Materiał zajęć opiera się na poprzednich lekcjach – kurs semestralny. 15 zł/lekcja.

Semestr zaczyna się we wtorek, 14-go stycznia o 20.30.

ZOUK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Zmysłowy, seksowny i mocarny… ZOUK!

Od swoich początków brazylijski zouk jest tańcem w parach. Jest spadkobiercą lambady, muzyki i stylu tańca które zdobyły szturmem świat pod koniec lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku.

Tak jak w przypadku każdego tańca, tak i w przypadku zouka istnieją różne jego style, takie jak Rio zouk, SoulZouk,  zouk liryczny oraz wiele innych! Zouk obejmuje również szeroki zakres muzycznych stylów do których może być tańczony w trakcie postępów w naszej zoukowej podróży.

Podczas naszych zajęć skupimy się na kontakcie pomiędzy partnerami, pozostawiając naukę sekwencji ruchów na drugim planie, tym samym najważniejszym czyniąc komfort i przyjemność płynące z tańca. To podejście wykorzystuje naturalny ruch i prowadzenie ciałem jako główne źródło komunikacji pomiędzy prowadzącym a podążającym, sprawiając że taniec stanie się radosny i relaksujący.

Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest wymagane. Można przyjść bez partnera. Materiał zajęć opiera się na poprzednich lekcjach – kurs semestralny. 15 zł/lekcja.

Semestr zaczyna się w poniedziałek, 13-go stycznia o 20.00.

THE TEXAS SHUFFLE

Historia tańca bluesowego czasami pomija wielki wkład pozostawiony przez muzyków z Teksasu. Wszyscy słyszeliśmy o Chicago i Nowym Orleanie, lecz co z wpływami pozostawionymi przez Stan Samotnej Gwiazdy? Można nawet powiedzieć, że Teksas miał podobny do innych regionów wpływ na rozwój bluesa. Wykorzystamy naukę Texas Shuffle Blues aby to udowodnić.

Zaczniemy w styczniu i przyjrzymy się początkom rytmu Texas Shuffle. Będziemy śledzili w jaki sposób rytm ten wykiełkował w sosnowych lasach Teksasu i rozniósł się wzdłuż linii kolejowych po całym stanie, by w końcu znaleźć się w głównym amerykańskim nurcie. Styl, który się z niego zrodził, zaadaptowany został przez ludzi różnego pochodzenia z wielu stron świata. Zajrzyj do jakiegokolwiek baru w Polsce, gdzie gra się bluesa, a usłyszysz szuranie w teksańskim stylu!

W trakcie zajęć spędzimy cały semestr na opanowywaniu elementów Texas Shuffle. Zaczniemy od szuranego rytmu, potem dodamy elementy techniczne, tak jak dodano muzykę do rytmu, który poruszył naród.

Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest wymagane. Można przyjść bez partnera. Materiał zajęć opiera się na poprzednich lekcjach – kurs semestralny. 15 zł/lekcja.

Semestr zaczyna się we wtorek, 14-go stycznia o 19.15h.

SYSTEM EKSPRESJI DELSARTE’A

Powszechnie uznawany za założyciela nowoczesnej sztuki scenicznej, mało dziś znany François Delsarte, rozpoczął swoją karierę od przeprowadzki do Paryża w 1825 roku. Chciał zostać śpiewakiem. Los chciał jednak inaczej. Już w klika lat po rozpoczęciu treningu wokalnego, błędne instrukcje przekazywane przez nauczycieli zniszczyły jego struny wokalne i stracił swój naturalny tenor. W obliczu artystycznego rozdroża, Delsarte odnalazł inspirację w swej nieudanej próbie zostania śpiewakiem. Poświęcił resztę życia na rozumienie sztuki poprzez ruch, postawę i gest. Stworzył system pozwalający zrozumieć w jaki sposób ekspresja ciała potrafi przekazać idee rozumu i emocje duszy.

Jego obserwacje doprowadziły do pierwszej poważnej systematyzacji sztuki scenicznej, tak jak rozumiano ją w Europie ery przemysłowej. Uczniowie Delsarte’a przedstawili jego system także w USA, gdzie zostały sformalizowany w książce autorstwa aktorki, Genevieve Stebbins. Jej pisma pozwoliły ideom Francuza objąć cały kraj, znajdując sobie oddanych słuchaczy w teatrach, programach gimnastycznych oraz raczkującym ruchu tańca nowoczesnego. Dzisiaj, w kolejnym stuleciu rozwoju systemu, możemy dostrzec jego echa nawet we współczesnych ćwiczeniach jogi? Czy wiedziałeś, że gdy joga została zaadoptowana do zachodnich gustów, połączyła hinduistyczne techniki duchowe z zachodnią gimnastyką? Namaste, w rzeczy samej!

Podczas zajęć cofniemy się do XIX wieku by sprawdzić, co sam Delsarte ma nam do powiedzenia o ekspresji scenicznej. Lekcje zostaną oparte o jego pracę, ujętą w Delsarte System of Expression Genevieve Stebbins. Chociaż nie będą to zajęcia taneczne w tradycyjnym znaczeniu, to pomysły nad którymi popracujemy będziecie w stanie wykorzystać do ulepszenia waszego tańca w jakimkolwiek stylu.

Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest wymagane. Można przyjść bez partnera. Materiał zajęć opiera się na poprzednich lekcjach – kurs semestralny. 15 zł/lekcja.

Semestr zacznie się we wtorek, 14-go stycznia o 19.15.

INNE ZAJĘCIA

Studio jest miejscem, które oferuje pomoc tancerzom i nauczycielom w rozwijaniu ich artystycznych dróg – dlatego też od stycznia rozpocznie się kilka innych kursów. Te zajęcia nie są organizowane przez studio i ich rozkład oraz cennik zależny jest od konkretnych nauczycieli. By dowiedzieć się więcej skontaktuj się bezpośrednio z nimi.

  • Balboa– środy o 20.30. Organizowane przez Joannę i Mateusza.
  • Boston (ang. Cross-Step Waltz) – czwartki o 19. Prowadzone przez Alenę Bialova.
  • Warsztaty aktorskie – organizowane przez Warsztaty Teatralne.
  • I wiele innych…!

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat KRAKÓW DANCE WORKS

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie