Escape room Atrakcje lokalne Atrakcje lokalne / Sport

DomGier- Escape Room Urodziny

Elbląg (Warmińsko-Mazurskie)

Opis

Escape Room w wolnym tłumaczeniu oznacza pokój ucieczki i zagadek. Jest to rodzaj gry, która swoje początki miała w tak zwanym świecie wirtualnym, a zatem w komputerach.
Polega ona na tym, iż uczestnicy biorący w niej udział zostają uwięzieni w pokoju, z którego aby się wydostać muszą rozwiązać szereg różnorodnych zagadek, które zaprowadzą ich do tajemnych przejść, za pomocą których wydostaną się z pomieszczenia.

Ponieważ we współczesnym świecie zabawy komputerowe zdecydowanie przewyższają te popularne niegdyś, postanowiono przenieść grę tego typu z cyberprzestrzeni do rzeczywistości i w ten oto sposób narodziła się moda na real life escape. Pierwsza taka zabawa miała miejsce stosunkowo niedawno, bo w 2006 roku w północnej części amerykańskiego stanu California.

W Polsce, pierwsze escape room’y zaczęły pojawiać się dopiero w 2014 roku. Jednym z popularniejszych jest między innymi EscapeRoom zlokalizowany w mieście Elbląg.

 

Escape Room - Elbląg


Escape Room to rozrywka na najwyższym poziomie, która zachwyci niejednego zwolennika tajemniczych zagadek. Uczestnicy mają do wyboru trzy pokoje tematyczne, które różnią się między sobą nie tylko motywami przewodnimi, ale także poziomem trudności oraz rozwiązaniami kwestii technicznej.
Skierowane one zostały do różnych grup wiekowych i liczby poszczególnych graczy, dlatego też każda z osób powinna znaleźć coś satysfakcjonującego dla siebie.

Tego typu zabawa posiada wiele pozytywnych aspektów, do których należą przede wszystkim rozwój umiejętności kooperacyjnych i działania w zespole, jak również wyodrębnienie i poszerzenie zdolności logicznego myślenia. Zatem osoby chcące przeżyć niesamowitą i ekscytującą przygodę, a przy tym wzmocnić pewne rodzinne i koleżeńskie więzi z całą pewnością powinny wziąć udział w grze, którą jest właśnie realny escape room. To naprawdę wciągający i pełen adrenaliny czas, które pozostanie w pamięci każdego uczestnika zabawy na bardzo długo! Odwiedź EscapeRoom w Elblągu i poznaj tajemnice Domu Gier.

Pokój zagadek – z angielskiego Escape Room – to fantastyczna zabawa dla całej rodziny lub grona znajomych. Wywodzi się ona z wirtualnego świata, w którym gracze muszą pokonać szereg przeszkód i rozwiązać tajemnicze zagadki, aby wydostać się z pomieszczenia, w którym się znajdują. Obecnie popularne są tzw. life escape room’y, które przeniesione zostały ze szklanego ekranu monitora do świata rzeczywistego.

 

Cała zabawa polega na tym, aby w pewnym odstępie czasowym przejść całość przygotowanych i zawartych w scenariuszu łamigłówek, które doprowadzą uczestników do wyjścia z pokoju. Poza ogranicznikiem, którym jest czas, dodatkową przeszkodę stanowi kolejność wykonywanych zadań, gdyż nie może być ona przypadkowa.

 

Pokoje zagadek cieszą się popularnością nie tylko na świecie, ale także w naszym kraju. Jednym z nich jest Escape Room w mieście Elbląg.

Pokój zagadek - Elbląg

Pokój zagadek w Elblągu oferuje rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie, w której mogą wziąć udział uczestnicy znajdujący się w różnych przedziałach wiekowych. Dostępne są bowiem trzy różne pokoje, w których łamigłówki dostosowane zostały do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i małoletnich. Dzięki temu dzieci w pewnym wieku również mogą wziąć udział w zabawie, rozwijając swoje zdolności poznawcze i kooperacyjne.

To z całą pewnością jedne z głównych zalet gier typu Escape Room i to w każdym przypadku. Ponadto, ten rodzaj rozrywki pozwala na krótkie oderwanie się od codzienności, na którą we współczesnym świecie składają się w dużej mierze szklane ekrany komputerów i telewizorów.

Pokój zagadek przenosi uczestników do tajemniczej krainy, w której liczą się przede wszystkim wiedza, bystrość oraz refleks. Zatem dlaczego nie spróbować?

Uwaga! Wejscia do naszych pokoi tylko po uwczesnej rezerwacji telefonicznej 514335895

Urodziny to wydarzenie, które zapada w pamięci na bardzo długo, jeżeli nie na całe życie. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o dzieci. Dlatego też tak istotne jest, aby zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, który sprawi, że każda chwila tego wyjątkowego dnia będzie na wagę złota i wywoła w małym jubilacie same pozytywne wspomnienia.

Doskonałym pomysłem na wspólne świętowanie i spędzenie czasu będzie zorganizowanie zabawy, która zintegruje całą rodzinę. Idealnie sprawdzi się tu właśnie gra Escape Room, która dostosowana została do przedziału wiekowego zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tego rodzaju rozrywka dostępna jest między innymi w mieście Elbląg. Udowadniamy więc, że urodziny dla dzieci można zorganizować zupełnie inaczej!

Urodziny w Escape Room – Elbląg

Urodziny zorganizowane w pokoju zagadek z całą pewnością będą należały do jednych z najbardziej emocjonujących i przy tym niezapomnianych. Polecane są one zwłaszcza miłośnikom przygód, a także zwolennikom literatury i filmów kryminalnych, detektywistycznych oraz sensacyjnych.

Zabawa urodzinowa w Escape Roomie bardzo dobrze rozwija zdolności poznawcze i kooperacyjne, ale również pozwala ćwiczyć refleks i umiejętność działania pod presją czasu. To z całą pewnością emocjonująca rozrywka, która dostarczy uczestnikom nie tylko zabawy, ale także pewnego rodzaju adrenaliny.

Urodziny dla dzieci - Elbląg

Urodziny dla dzieci w Escape Room cieszą się naprawdę dużą popularnością, a to właśnie za sprawą spektakularnego widowiska, które zapewniają pokoje zagadek. W ofercie dostępny jest również tzw. „Bubble room”, a zatem Bańkowy Pokój, który przeniesie zarówno najmłodszych, jak i dorosłych w bajkowy świat baniek mydlanych.

Przygotowane pokoje tematyczne oraz specjalna sala urodzinowa spowodują, że na dwie lub trzy godziny goście zapomną o codziennym świecie i znajdą się w zupełnie nowej rzeczywistości stwarzającej wyjątkowy wymiar czasoprzestrzeni. Wszystkie te atrakcje można mieć na wyciągnięcie ręki – wystarczy udać się do Domu Gier w Elblągu.

Lokalizacja

Zdjęcia

Opinie

Opinie na temat DomGier- Escape Room Urodziny

Brak opinii.

Zostaw opinię
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać opinie

Czekamy na Ciebie

Godziny otwarcia

Poniedziałek 10:00 - 21:00
Wtorek 10:00 - 21:00
Środa 10:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00
Piątek 10:00 - 22:00
Sobota 10:00 - 22:00
Niedziela 10:00 - 22:00